מובילימב (MobiLimb) היא אצבע שמתחברת לטלפון הסלולרי שלכם, וכוללת חיישני מגע ותנועה, וכן מנועים. כן. זה נראה קצת מוזר, ואפילו מקריפ. למה צריך אצבע לטלפון שלכם? וואו, מכל כך הרבה סיבות - הסרטון של החוקרים שיצרו אותה מדגים. צפו בו, ואז נדבר עליהן.

MobiLimb: Augmenting Mobile Devices with a Robotic Limb [UIST 2018] from Marc Teyssier on Vimeo.

האצבע יודעת לטפוח על השולחן כשקיבלתם הודעה, או להפוך לידית שמפעילה את הטלפון (נניח מעבירה למצב שקט, או ג'ויסטיק שמניע דמות על המסך). האצבע יודעת גם להפוך לידית אחיזה לטלפון, אפשר להשעין את הטלפון בזוויות שונות, או לתת ליד להוביל את הטלפון (קצת כמו היד המפחידה ממשפחת אדמס).

האצבע יכולה גם לתקשר עם מיה שקורה על המסך, ולהפוך לזנב של חתול שמכשכש בו, או רק תלטפו אותו. מצד שני, הוא יכול ללטף אתכם אם מישהו ישלח סמיילי (ובטח לתת צביטה אם מישהו יכעס). אחת ההדגמות המגניבות בוידאו - האצבע יודעת לצייר צורות ששולחים אליה. בתכלס, אם נפליג בדמיון, האצבע תוכל להקיש בעצמה על הטלפון, ולהקליד בשמנו שקרים כמו "עוד דקה אני למטה", או לגלול בלי סוף בפייסבוק.

המובילימב מתחבר גרגע לאנדרואיד בלבד דרך שקע ה-USB ומבוסס על ארדואינו. בעברית זה אומר שמבחינה טכנולוגית לא מדובר במשהו מסובך מדי, אלא בחשיבה יצריתית.

כרגע זה לא מוצר שאתם יכולים לקנות בדילאקסטרים או לתרום לו בקיקסטרטר, אלא פרויקט מחקרי בלבד. "אנחנו בוחנים את מרחב האינטראקציה של איבר רובוטי שמעוגן לטלפון נייד - ככלי, כשותף וכאמצעי תקשורת", ציינו החוקרים. במילים אחרות - הם כרגע רק בודקים, רעיונית, מה טלפונים יכלים לשפר בחיים שלנו, חוץ מעוד מגהפיקסלים ומסך גדול יותר, שזה הרבה יותר ממה שיצרניות סמארטפון עושות. אותנו שכנעתם.