אוהבים לצלם את עצמכם בזמן פעילות, אבל נמאס לכם שהסרטונים יוצאים רועדים עד כדי מחלת ים? גופרו, החברה שאשמה בטרנד הצילום הרועד תוך כדי ריצה/דיווש/קפיצה/שחייה, מבינה שהגיע הזמן להיפרד - מהרעידות, זאת אומרת - ומציגה פיתרון לבעיה: מקל סלפי רובוטי.

החברה החלה למכור השבוע את Karma Grip, ידית אחיזה רובוטית למצלמות האקסטרים שלה, הכוללת מנגנון ייצוב רובוטי לאיזון רעידות. הידית מתאימה לדגמי Hero Black מדורות 4 ו-5 ומחירה 300 דולר, ואפשר להחזיק אותה ביד או לחבר אותה לאביזרים שניתנים לרכישה בנפרד.

מנגנון הייצוב של Karma Grip מבוסס על זה של Karma, הרחפן שהשיקה החברה בחודש ספטמבר אך נאלצה לבטל תוך זמן קצר, לאחר שהתגלה כי הוא נוטה להתרסק ללא התראה ומסכן את האנשים שנמצאים מתחתיו. המנגנון משלב מנוע לאיזון המכשיר ביחס לכוח הכבידה ולתנועות, המבצע תנועות זעירות הפוכות לאלה של הגוף או כלי הרכב.

לא מדובר כמובן במכשיר הראשון מסוג זה. ידיות ייצוב רובוטיות למצלמות גופרו נמכרות כבר מספר שנים, ובחודשים האחרונים השיקה יצרנית הרחפנים DJI ידית ייצוב שמתאימה לסמארטפונים.

כרגע נמכרת קארמה גריפ רק בארה"ב, במחיר של 300 דולר, שאינו כולל את מצלמת הגופרו עצמה. לישראל יגיע המכשיר לפי אתר החברה בקרוב, כאשר היבואנית הרשמית בישראל, DAA, המכשיר יתחיל להימכר בינואר.