מכונת כביסה של סמסונג (צילום: ניב ליליאן)
הלו, זאת מכונת כביסה?! שמעי רגע... | צילום: ניב ליליאן

אחת המגמות הבולטות של CES היא האינטרנט של החפצים. כלומר, מכשירים והתקנים ביתיים קלאסיים, כמו מכונות כביסה, סירים ומקררים, כעת מחוברים לרשת והופכים להיות מודעים, ואת כולם אפשר לנהל ישירות מהסמארטפון שלנו.

במסגרת המגמה הזו, הציגה סמסונג קו חדש של מכונות כביסה שיושקו גם בישראל השנה, WW9000, שאותן ניתן לנהל ולהפעיל גם מרחוק, בכל מקום שלא נהיה באמצעות אפליקציה (זמינה למכשירי אנדרואיד ואפל באשר הם), או התחברות למערכות בית חכם קיימות.

וברוח הממשקים של השנים האחרונות, גם מכונת הכביסה הזו מצוידת במסך מגע בן חמישה אינצ'ים, ולמעשה החזית שלה חלקה ונטולת כפתורים כבעבר. המכונה גם לומדת את סוגי הכביסה והפעולות הנפוצות, ומוסיפה אותם לתפריט "מועדפים", בדומה לסימניות של דפדפן רשת.

עוד השיקה סמסונג באירוע שלה בספרד השבוע טאבלטים חדשים, ה-NotePro וה-TabPro, בגדלים חדשים של 12.2 אינץ' - אותם הציגה לראשונה לפני מספר שבועות בתערוכת CES. המסך של מחשבי הלוח החדשים מציע רזולוציה גבוהה מאוד של 2560 על 1600 פיקסלים. עם כזו רזולוציה, מייעדת סמסונג את הטאבלטים החדשים למגזר העסקי ולמטרות של יצירת תוכן, כמו עריכת וידאו למשל, ולא רק צריכתו. יהיה מעניין לראות האם טאבלטים בגודל הזה, שאינם פשוטים לאחיזה, יתקבלו היטב בשוק.
לפי קובי כליף, מנהל חטיבת הניידות של סמסונג ישראל, ניתן בטאבלטים מסדרות ה-Pro החדשות לעבוד עם עד ארבעה חלונות במקביל, ואילו Hancom, התוכנה המשרדית שמוטמעת בהם, מאפשרת לטענתו לערוך מסמכי אופיס בעברית ללא חשש - עניין שהיה עד כה בעייתי מאוד בטאבלטים מבוססי אנדרואיד.

ואם כבר בסמרטפונים עסקינן, אחד הדברים החמודים שנחשפנו אליהם הוא ג'ויסטיק דמוי ג'ויסטיק של אקסבוקס, שאליו ניתן להכניס כל מכשיר גלקסי (אנחנו חושדים שהוא תואם גם ליצרנים אחרים, אבל לא יכולנו לבדוק), ולשחק במשחקים בנוחות - גם על מסך הטלוויזיה בבית באמצעות חיבור אלחוטי. חמוד מאוד.

*גילוי נאות: הכותב היה אורח חברת סמסונג