הקץ למריבות על השלט: חברת סוני עומדת להשיק טלוויזיה חדשה בעלת מסך שטוח שמאפשרת צפייה בשני שידורים שונים בו זמנית, כל זה על גבי מסך אחד. ולא, לא מדובר במסך מפוצל.

Simulview זה השם שקיבל המכשיר המהפכני שמציג באופן סימולטני תמונה שונה לחלוטין לשני האנשים שצופים בה. השידור מתאפשר בזכות משקפי תלת מימד ייחודיים המופעלים על ידי סוללה שהצופים חייבים להרכיב.

אין תמונה
מסך מפוצל גרסת 2012. הטלוויזיה של סוני

מבלי להיכנס לעומק הטכנולוגיה מסבירים בסוני כי המסך משתמש בתמונות המהירות שמשודרות דרך הטלוויזיה ושולח תצוגה דו-מימדית נפרדת לכל זוג של משקפיים.

המשקפיים מפעילים תריס שנפתח ונסגר בהתאמה לעדכוני התמונה בטלוויזיה, כך שכל צופה מקבל תמונה שונה ונפרדת מזו של הצופה האחר. אם לפשט את העניין עוד יותר ניתן להקביל את השידור לאותן גלויות מפורסמות גלויות שמציגות תמונות שונות כשמסתכלים עליהן מזוויות אחרות. 

חשוב גם לציין כי למרות שמדובר במשקפי תלת מימד, שני הצופים רואים את התמונה רגילה לחלוטין.

נכון לעכשיו רק שני משתמשים יכולים ליהנות מהטלוויזיה של סוני אך החברה מקווה שבעתיד יוכלו לשדרג את הפיתוח ולאפשר למספר רב של משתמשים לצפות בתמונות שונות.

הסט המיוחד פותח ומותג תחילה עבור פלייסטיישן המיועד בכלל למשחקים. הרעיון שעומד מאחריו הוא ששני שחקנים יוכל להשתתף במקביל באותו משחק מבלי להציץ במסך אחד של השני, דבר שעלול לבלבל אותם.

סוני שומרת בסודיות על הטלוויזיה המסקרנת ומלבד המחיר המשוער, כ-499 פאונד שהם כמעט 3,000 שקלים, לא ידועים פרטים נוספים כולל מתי הסט יושק רשמית עבור הקהל הרחב.

אין תמונה
כל צופה יקבל משקפיים מיוחדים שיאפשרו את הצפייה בתמונות השונות על גבי אותו מסך

>> פריצת כרטיסי האשראי הגדולה - למה זה קרה ואיך תימנעו מזה בעתיד?