אני מחובר/ת לעידן+. האם אקבל את הערוצים החדשים עוד שבוע?

כן. קשת 12, כמו גם 13 ו-14 (רשת וערוץ 10, בהתאמה), יהיו זמינים לצופי עידן+.

הם ייפתחו לי לבד?

לא. בניגוד ליס, הוט ושירותי הטלוויזיה האינטרנטיים (פרטנר, סמארט ומנויי סלקום שבחרו בממיר של אפל), שבהם רשימת הערוצים מנוהלת ומתוחזקת מצד החברות, רשימת הערוצים בממיר שלכם מתוחזקת על ידכם. לכן, ביום שלישי הבא בחצות יוחשך ערוץ 2 בממיר שלכם (או ליתר דיוק: יציג שקופית המודיעה על המעבר). במקום זה, תצטרכו לבצע חיפוש ערוצים - הליך פשוט למדי, שדורש רק כמה לחיצות על השלט ואז המתנה של מספר דקות.

כפי שניתן לראות בסרטון בראש הכתבה, כדי לבצע סריקה מחודשת של הערוצים הזמינים, חפשו כפתור "תפריט", "Menu" או גלגל שיניים (הגדרות) על השלט ולחצו עליו. בתפריט, חפשו "הגדרות" או "Settings" ואז תת-סעיף בעל שם כמו "טיונר", "ערוצים" או "כוונון" (או באנגלית: Tuner / Channels / Setup). בטלוויזיות מודרניות סביר להניח שתהיה גם תמונה של צלחת לוויין או אנטנה לצד הסעיף הזה. בחרו בו ואז ב"סריקה אוטומטי" (Auto scan) ואשרו. תנו לתהליך הסריקה כמה דקות למצוא את הערוצים (אל תיבהלו מזה שהם לא נמצאים עד שכמה עשרות אחוזים מהסריקה כבר עברו - זה רגיל לחלוטין).

אני יכול לעשות את זה כבר עכשיו?

לא, הערוצים החדשים ייפתחו רק בחצות שבין יום שלישי לרביעי בשבוע הבא.

זה משנה עם איזה סוג ממיר עידן+ אני מחובר?

כן ולא. לא, כי כל הערוצים ישודרו באופן שמאפשר לקלוט אותם בשני סוגי הממירים שנמכרו בישראל - DVB-T ו-DVB-T2. ולא, בגלל שמי שמשתמש בממיר DVB-T יישאר "תקוע" עם ערוצים באיכות SD הישנה, בעוד מי שברשותו ממיר DVB-T2 יוכל לקבל (אם כי לא בשבוע הבא, אלא בעתיד) את הערוצים באיכות השידור הגבוהה יותר, HD.

רגע, מה? איכות HD לא תגיע בשבוע הבא?

נכון לרגע זה - לא. שידור באיכות HD לעידן+ עולה יותר כסף, וכרגע קיים ויכוח בין הערוצים, הרשות השנייה ומשרדי הממשלה בשאלה מי צריך לשלם את הכסף הזה. עד שהוא יוכרע (וזה יכול לקחת בין כמה שבועות לכמה שנים), השידור בעידן+ יישאר באיכות SD.

הסדר של הערוצים יהיה כמו בשירותי הטלוויזיה בתשלום?

סביר להניח שכן. ברוב ממירי עידן+ סדר הערוצים נקבע לפי השמות שלהם, ולכן הרצף עד כה היה 11 (לפני ערוץ 10 מכיוון ששמו היה "הערוץ הראשון"), 10, 20, 22, 23, 24, 33 ו-99. גם אחרי המעבר אמור להישמר רצף הגיוני, כך שקשת 12 תהיה הערוץ השני בממיר (אחרי 11). עם זאת, זה לא מחויב המציאות וייתכן סדר שונה בממירים שונים. החדשות הטובות הן שזה לא ממש משנה - כי כפי שכבר הזכרנו, אתם אלה שמתחזקים את רשימת הערוצים שלכם, ואתם יכולים לשלוט על הסדר שלהם באמצעות בחירה באפשרות עריכת הערוצים שבתפריט הסריקה.

יש עוד דברים שאתם רוצים לדעת על המעבר לקשת 12? כל התשובות כאן