פרטנר הודיע לפני זמן קצר (א') על חתימת הסכם בינה לבין אמזון, במסגרתה ישולב שירות הטלוויזיה של ענקית הקניות ברשת, "פריים וידאו", בזה של חברת התקשורת הישראלית, "פרטנר טיוי".

פרטנר היא החברה הראשונה בעולם שאמזון חתמה איתה על הסכם כזה. בשנה שעברה החלה אפליקציית פריים וידאו להגיע עם כמה דגמים של טלוויזיות חכמות, כמו גם קונסולת Shield של nVidia. אפליקציה של השירות למערכת ההפעלה Android TV עלתה לחנות של גוגל בחודש דצמבר, אך היתה חסומה להורדה לסטרימרים. עתה, הממיר של פרטנר הוא הראשון בעולם שייפתח להורדת האפליקציה.


שירות הווידאו של אמזון נפתח לישראל ולעוד כ-200 מדינות לפני כשנה וחצי, לקראת עליית תוכנית הדגל של השירות, The Grand Tour של מגישי "טופ גיר". הוא זול יותר מנטפליקס - שבוע ראשון חינם, 3 דולר לחודש למשך 6 חודשים ולאחר מכן 6 דולר לחודש - אך גם כמות התכנים הזמינה בו כרגע צנועה יחסית, וכוללת בעיקר את סדרות המקור כמו "גרנד תור", "טרנספרנט", "האיש במצודה הרמה" ו"מוצארט בג'ונגל". בעוד שנה וחצי (לפחות) צפויה לעלות בו גם "שר הטבעות", שתהיה כנראה סדרת הטלוויזיה היקרה בהיסטוריה.

בפרטנר סירבו למסור פרטים נוספים על שיתוף הפעולה, אך פרטים כאלה עשויים לכלול תרגום לעברית של הסדרות והממשק, מחיר בשקלים ואפילו תשלום על השירות באמצעות החשבון בפרטנר - צעדים דומים לאלו שנכללו בשיתוף הפעולה של פרטנר עם נטפליקס, שהוכרז באביב שעבר לקראת השקת השירות של פרטנר.

כל העדכונים מנקסטר ונקסט בערוץ הטלגרם שלנו, nextil@