על המחשב הנייד יש לכם תוכניות וסרטים בסטרימינג או בקבצים, ועכשיו אתם רוצים לראות על הטלוויזיה? נשמע מסובך, אבל זה לא.  NEXTER ו-5min, אתר הווידיאו מבית AOL, מביאים לכם מדריך וידיאו מבית Cnet מתורגם לעברית. שיראה לכם איך לחבר את המחשב לטלוויזיה באופן הכי פשוט.

אחת הדרכים הכי נוחות לחבר את המחשב לטלוויזיה היא באופן אלחוטי. אפשר לעשות זאת באמצעות סטרימר, שמתחבר לטלוויזיה באמצעות כבלים רגילים ולמחשב הנייד באמצעות הרשת האלחוטית. ישנן טלוויזיות חדישות שהסטרימרים הללו כבר מובנים בהן.

אבל לכל המחשבים הניידים האלה יש חיבור HDMI, שהוא קל מאוד לשימוש טלוויזיות תומכות. ההפעלה שלו פשוטה: מחברים את כבל ה-HDMI לטלוויזיה, מדליקים את שני המכשירים והתמונה מועברת לטלוויזיה. לעתים תצטרכו להפעיל את אופציית ריבוי המסכים במחשב הנייד (הגדרות תצוגה בלוח הבקרה) ולבחור בין תמונת ראי לבין תצוגה על הטלוויזיה בלבד. צג הטלוויזיה יתויג בהגדרות בשם היצרן, למשל "טושיבה" או LG.

כעת פתחו את תפריט ההגדרות ובחרו "1920 על 1080", שזו הרזולוציה המלאה שלכם, בהנחה שמדובר בטלוויזית פול-HD. העובדה שהאודיו מועבר באופן חלק לטלוויזיה בלי כבל נפרד היא נוחה מאוד.

דרך נוספת לחבר לטלוויזיה, שקיימת בכל מחשב נייד, היא VGA. לא לכל טלוויזיה יש שקע VGA, אבל להרבה טלוויזיות HD יש. כשמחברים VGA ל-VGA מקבלים את אות הוידיאו על הטלוויזיה, אבל לא את האודיו. מה שתצטרכו לעשות הוא לחבר לשקע האוזניות שלכם כבל שישדר את האודיו החוצה - אל הטלוויזיה (באמצעות כבל 3.5 מ"מ אל RCA) או לחבר לרמקולים או למערכת הסטריאו שלכם.

למחשבים חדישים במיוחד או מחשבי אפל, אגב, אין יציאת HDMI, במקומן תמצאו יציאת מיני דיספליי פורט שעובדת באופן דומה, רק שצריך לקנות מתאם מיני דיספליי פורט אל HDMI. ההשקעה שווה, משום שגם הסאונד עובר אל הטלוויזיה ובאיכות מצויינת.

לכל מדריכי הווידאו