זוכרים את המצלמה הדיגיטלית? זו שקניתם באמצע העשור הקודם באלף שקלים ויותר ונזרקה לבוידעם ביום בו קניתם סמארטפון? בשנים שעברו מאז, ניסו יצרניות אותן מצלמות לשכנע אנשים שאין להן תחליף על ידי התמקדות בדגמים איכותיים במיוחד, אך ההתקדמות הטכנולוגית המהירה של רכיבי הסמארטפונים מייתרת את המצלמות שלהן יותר ויותר.

אין תמונה
ראש בראש. קנון מול גלקסי נוט 3

ההוכחה האחרונה והמדהימה במיוחד לאיכויות הצילום המטורפות של הסמארטפונים מגיעה מהצלם אלק ויינשטיין. ויינשטיין, שהחליף לאחרונה סמארטפון, גילה שהמכשירים העדכניים של סמסונג – גלקסי S5 וגלקסי נוט 3 – מצלמים וידאו באיכות 4K, הידועה גם כ"אולטרא HD" ומיועדת כיום בעיקר למכור מסכי טלוויזיה חדישים. כצלם מקצועי, הוא החליט לקנות את הפאבלט (סמארטפון בגודל טאבלט) נוט 3 ולבדוק האם הוא מסוגל להתחרות במצלמה המקצועית שלו – Canon 5D Mark III – שמחירה 3,500 דולר, לעומת 750 דולר (ובישראל 3,500 שקל) לסמארטפון הענק של סמסונג. 

התוצאות, כפי שאפשר לראות בסרטון שהעלה ויינשטיין ליוטיוב, מדהימות: הווידאו שמצלם הטלפון הקוריאני נראה טוב יותר מזה של המצלמה היפנית כמעט בכל מדד אפשרי. יש לציין כי תוצאות המבחן הוטו מעט לטובת הסמארטפון, אך למרות זאת העובדה שמכשיר שנכנס לכיס ועולה כמה מאות דולרים מתחרה בהצלחה עם מכשיר שדורש מספר תיקים ועולה אלפי דולרים מראה עד כמה רחוק התקדמה הטכנולוגיה בזמן קצר.

והנה הסרטון המלא:

 

עוד סיפורים, סרטונים ותמונות בפייסבוק של NEXTER

עוד ב-NEXTER: