החופש הגדול מעבר לפינה ואיתו מגיעים מבצעים חדשים של חברות הסלולר שמנסות לפתות אותנו להמשיך להשתמש בסמארטפונים בחו"ל בלי להסתכן בהפתעות לא נעימות בחשבונית.

לפני זמן קצר הודיעה הוט על תוכנית חדשה כזו, שתפטור אותנו לכאורה באופן מוחלט מהצורך לחשוב פעמיים לפני שטסים או משתמשים בסמארטפון בחו"ל. תמורת 49 שקל לחודש מציעה התוכנית, ששמה "החו"ל כלול", שיחות וסמסים ללא הגבלה ו-70 גיגה גלישה בישראל, ו-2 גיגה גלישה בחו"ל - ללא צורך בנקיטת פעולה כלשהי כדי להפעיל את החבילה בכל פעם שטסים.

החברה מציינת כי התוכנית פועלת כרגע ב-21 מדינות, ביניהן ארה"ב, מדינות במערב אירופה, תאילנד, טורקיה ויוון. מחיר דקת שיחה או הודעת סמס (אבל למה שתשלחו סמס כשיש וואטסאפ, טלגרם ומסנג'ר?) בחו"ל הוא 89 אגורות.

למי זה כדאי?

לכאורה, החבילה הזו שוברת את השוק - שהרי עד היום, או שהייתם צריכים לרכוש לפני הטיסה חבילת חו"ל, או שהייתם צריכים לדאוג לעצמכם לסים מקומי במדינת היעד, או ששילמתם לגולן טלקום 99 שקל על חבילת "הכל כלול גם בחו"ל", שכוללת שיחות וגלישה חינם ברוב העולם.

אלא שזה עדיין לא כדאי לכולם: בחישוב לטווח של שנה, החבילה החדשה של הוט תעלה לכם 588 שקלים (ובשנה השנייה, אם תרצו להישאר, המחיר יעלה ל-69 שקל לחודש או 828 לשנה). זאת בעוד ב-019 מובייל, 012 מובייל, We4G וגולן טלקום תוכלו לשלם היום 348 שקלים לשנה בחבילות ה-29 שקל לחודש תמורת שיחות וסמסים ללא הגבלה וגלישה בנפח 100, 100, 40 או 30 גיגה בהתאמה בישראל. בהפרש - 240 שקלים - תוכלו לרכוש שתי חבילות חו"ל בממוצע. אפילו בהוט עצמה תוכלו ליהנות מתוכנית 15 גיגה גלישה לחודש בישראל ב-29.90 שקל, שהם כ-359 שקלים לשנה, וב-229 השקלים שחסכתם תוכלו לרכוש לפחות חבילת חו"ל אחת.

לכן, החבילה החדשה טובה בעיקר למי שטס לחו"ל יותר מפעמיים-שלוש בשנה, וגולש בחו"ל פחות מאשר בישראל (אחרת 2 גיגה בחודש לא יספיקו לו שם והוא ייאלץ לרכוש הרחבות, שעליהן הוא מציעה למנויי החבילה הזו הנחות של 30%). ואם אתם לא כאלה שמרבים לטוס לחו"ל, תמיד תוכלו להסתפק בחבילה חד פעמית כמו שיש בכל החברות, כמו למשל זו של 019 שמציעים 1 ג'יגה ב-90 שקל.

כל העדכונים הצרכניים והטכנולוגיים NextIL@, ערוץ הטלגרם של נקסטר ונקסט!