משרד התקשורת הודיע היום (א') על עיצום כספי של 180,000 שקל שהוטל על חברת האינטרנט והשיחות לחו"ל 012 סמייל מקבוצת פרטנר. כיום, מוסדר תחום השיחות האירוטיות כך שהן אמורות להיות תחת קידומת הפרימיום 1919 - זוהי קידומת חסומה כברירת מחדל. אך סמייל אפשרה חיוג לשירותי שיחות אירוטיות במספר חו"ל רגיל.

ילדה מדבת בטלפון מול המחשב (צילום: Yarinca, Istock)
אילוסטרציה | צילום: Yarinca, Istock

ממשרד התקשורת נמסר כי "האסדרה קובעת שהחברה תאפשר ללקוח גישה לרכישת שירות ארוטי רק באמצעות קידומת ייעודית (1919), וכן שעל החברה להבטיח כי בכל התקשרות למספר שירות תופעל הכרזה בשפות שבהן פורסם וניתן השירות בדבר תעריף השירות. מטרת האסדרה בעניין זה היא מתן הגנה על הציבור ובפרט הגנה על קטינים.

"מתלונות של מנויי החברה נמצא כי בניגוד להוראות הרישיון, החברה אפשרה גישה לרכישת שירות ארוטי באמצעות מספרים בין-לאומיים 'רגילים', לדוגמה, של בריטניה, בעלי קידומת בין-לאומית של החברה. הגישה למספרים אלה מתאפשרת מכל קו טלפון שלא נחסם לשיחות לחו"ל, בניגוד למספרים בעלי הקידומת הייעודית החסומים לכול כברירת מחדל".

ב-TheMarker התרענו בעבר על העוקץ הבריטי שכולל צינתוק ממספר אנגלי כאשר המחייג אליו מגיע לשירותי תוכן, בעיקר תוכן אירוטי, ומחויב בתעריפי פרימיום חריגים.

לכתבה המקורית ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker:
בזכות הצעירים: לסנאפצ'ט יש יותר משתמשים מטוויטר
הרשת גועשת: המטוס של איירון מיידן גדול משל מרקל