הלילה הוא מגיע: אייפון 6, הדור השמיני לסמארטפונים של אפל, מתחיל להימכר בישראל, כחמישה שבועות לאחר השקתו הראשונית. אלפי ישראלים צפויים לקנות את המכשיר, שלפי נתוני IDG לרבעון הראשון של השנה הוא הסמארטפון הנמכר בישראל.

אייפון 6 התרשמות ראשונה (צילום: ניב ליליאן, NEXTER)
איפה הכי כדאי לקנות אותם? אייפון 6+ ואייפון 6 | צילום: ניב ליליאן, NEXTER

כמו בשנים קודמות, גם הפעם מחירי ההשקה בישראל הם מהגבוהים בעולם. החברות המשווקות אותו טוענות, כמובן, שהאשם תלוי בעלויות הייבוא וכי מדובר במכשיר עליו הן אינן מרוויחות כמעט דבר - אך כמו תמיד, ככל שיעבור הזמן וכמות החנויות המוכרות את המכשיר יעלה, צפוי מחירו לרדת בהתאם.

לכן, מי שלא התקלקל לו "במקרה" הסמארטפון לאחרונה ואינו זקוק למכשיר המתקדם ביותר, כדאי לו מאוד לחכות עם רכישת המכשיר או לחילופין לרכוש מכשיר אנדרואיד זול או אייפון מדגם קודם.

למי שבכל זאת לא יכול התאפק - כדאי לדעת שבניגוד להשקות קודמות, הפעם קיימת יותר תחרות על מחירי המכשירים החדשים והשוק כבר אינו מתחלק בין ספקיות סלולר במחירים יקרים לשוק חופשי במחירים נמוכים יותר.

באופן כללי, המחירים הנמוכים ביותר לכל הדגמים נכון להיום מוצעים על ידי מחסני חשמל - רשת שידועה בשילוב מחירים קטנים עם מלאים קטנים לא פחות.

אחריה נמצאת הוט מובייל, שמציעה בינתיים רק את הדגמים בעלי נפח אחסון של 16 גיגה-בייט, אך עושה זאת במחירים אטרקטיביים למדי. כמו כן, החברה תהיה בין הראשונות למכור את המכשיר בפועל, במכירה לילית שתתקיים החל מחצות הלילה בכמה סניפים - בניגוד ליבואנית מוצרי אפל הרשמית בישראל, iDigital, שהמכירה הלילית שלה מתקיימת בסניף יחיד.

ספקיות הסלולר המתברגות במקום הגבוה ביותר בטבלה הן סלקום ורמי לוי תקשורת. האחרונה מוכרת את הדגם הבסיסי של אייפון 6 במחיר הנמוך ביותר מבין חברות התקשורת, בעוד השנייה מציגה את המחירים הנמוכים ביותר לכל יתר הדגמים.

שתי חנויות פרטיות וספקית סלולר וירטואלית אחת מתברגות באמצע הטבלה בסדר לא ברור: יופון, דינמיקה ו-iDigital. הראשונה מציעה את המחיר הנמוך ביותר לדגם הכניסה (אייפון 6 16 גיגה-בייט), השנייה מציעה את המחיר הנמוך ביותר לדגמי הביניים (אייפון 6 64 גיגה-בייט ואייפון 6+ 16 גיגה-בייט) ואירוע מכירות לילי ב-4 סניפים, בסיומו יזכה באייפון המבקר שיצליח להישאר ולגעת אחרון בדגם אייפון ענק, והאחרונה, שגם היא עורכת אירוע מכירה לילי אך רק בסניף רמת אביב, משתווה לקודמת במחירי דגמי הביניים אך מעט יקרה ממנה בדגם הבסיסי ובדגמם היקר יותר (אייפון 6+ 64 גיגה-בייט).

מי שנשארות בתחתית הטבלה הן ספקיות הסלולר הוותיקות פלאפון ואורנג', כמו גם רשת חנויות באג. המחירים בשלוש חברות אלו גבוהים משמעותית מהיתר, ובפלאפון התשלום אף מוגבל למחצית מספר התשלומים המקובלים אצל כל יתר החברות.