אורנג' מכרו לבת 80 Apple TV, אייפד מיני וגלקסי S3 (צילום:  Photo by Flash90)
"מה אישה בת 80, שלא מזמן לימדתי אותה לקבל ולשלוח SMS תעשה עם אפל טיוי???" | צילום: Photo by Flash90
מה קורה כשלקוחה מבוגרת נכנסת לסניף של אורנג' כדי בסך הכל לתקן את הטלפון הסלולרי שלה? אדיר אלבז שלח את דודתו ובעלה בני ה-80 לסניף של אורנג' בחיפה על מנת שיתקנו את הטלפון המקולקל שלהם.

על פי תאורו של אלבז, הזוג מתקשה מעט בעברית וסביר להניח גם לא לגמרי מבין בעולם הגאדג'טים ומתעסק בהם. אבל  בסניף בחיפה החליטו שהזוג דווקא צריך הרבה יותר מרק תיקון לטלפון. כמה הרבה? אפל TV, אייפד מיני וגלקסי S3. 

כשאלבז ראה את השלל המיותר והיקר שלפי הערכה גסה מטפס לסכום של אלפי שקלים, הוא כתב תלונה על קיר הפייסבוק של אורנג'. אלבז כתב: 

"דודה שלי שמתעקשת לנהל אורח חיים עצמאי ללא בקשת עזרה ממני כן התקשרה במצב הזה ונתנה לי לדבר עם קלריס, מוכרת בשירות הפרונטלי, קלריס ישר שאלה אותי אם יש להם תשתית של בזק או הוט כי היא מוכרת להם אינטרנט וטלפון במחיר 69 שקל לחודש, שאלתי זה הכל? היא עונה לי כן! עניתי הוט ואמרתי לדודה שלי שלא לקבל עוד כלום ולהיזהר מהם.

ביקרתי את דודה שלי היום, והיא ביקשה ממני לעזור לה לחבר משהו לטלוויזיה, לא הבנתי מה היא מבקשת, פתאום היא שולפת משקית Apple TV ואייפד מיני, בנוסף לגלקסי S3 שמכרתם לה. מה אישה בת 80, שלא מזמן לימדתי אותה לקבל ולשלוח SMS תעשה עם אפל טיוי??? "

הסיפור כבר מתחיל לעורר הדים: " זה מה שקורה כשמול העיניים עומד לא לקוח, ועוד מבוגר, אלא בצע כסף", נכתב באחת מהתגובות.

נוסיף ונציין כי למרות שכאן מדובר בבעיה נקודתית, נציגי שירות ומכירות בחברות רבות מנצלים את חוסר ההבנה של אנשים מבוגרים בעולם הטכנולוגיה (ולא רק טכנולוגיה) ומוכרים להם מוצרים שהם לא צריכים. מדובר בבעיה נפוצה ומאוד מרגיזה. לחלקם אין קרובי משפחה שיוכלו להתלונן על זה בפייסבוק או בכלל. 

תגובות:

*אורנג' הגיבה לאלבז על קיר הפייסבוק: "שלום אדיר, כפי שסיכמנו אצור איתך קשר ב-12. ברגע שנושחח נשמח לקבל ממך את כל הפרטים כדי לבדוק את הנושא לעומקו וכן לתאם איתך את החזרת המוצרים שכן לא עברו 14 יום ממועד הרכישה. מכיוון שמדובר בזוג מבוגר את האיסוף נבצע בעזרת שליחות מטעמנו".

*מחברת פרטנר נמסר: "המוצרים ייאספו היום ע"י נציג החברה והלקוחה לא תחויב בגינם. אנו נתאם עם הלקוחה או מי מטעמה את מועד ההגעה. מעבר לכך, יש לציין כי הנושא נמצא בבדיקה".

אין התייחסות לאיך ייתכן בכלל מצב ובו זוג קשישים יוצא עם שלושה מכשירים מתקדמים אחרי שבסך הכל ביקש לתקן סלולרי שבור.  

בואו לפייסבוק של נקסטר

הנה הסטטוס במלואו: 

אורנג' מכרו לבת 80 Apple TV, אייפד מיני וגלקסי S3 (צילום:  Photo by Flash90)
הסטטוס במלואו | צילום: Photo by Flash90