אייפון 6, מכשיר הדגל החדש של חברת אפל, יושק הערב (ג') באירוע חגיגי. השקת המכשיר החדש תשפיע על מכשירי אייפון משומשים, מדגמים ישנים יותר. על פי הערכות שביצעו באתר יד2, מחיר האייפון 5 על דגמיו השונים צפוי לרדת תוך שנה בשיעורים הנעים בכ-30%. באתר יד2 בחנו את השפעת ההשקה של אייפון 5 על מחירו של אייפון 4S ומצאו כי מחירו הממוצע ירד בכ-18% תוך חצי שנה מאז השקת אייפון 5S ו-5C, ובכ-35% תוך שנה מהשקת המכשיר.

אייפון 6 ספקולציות
אייפון 6 ספקולציות

גם מחירו של אייפון 5 ירד מאז ההשקה של אייפון 5S בכ-30%, ולכן ניתן להעריך שהמחיר של אייפון 5S צפוי לרדת בכ-30% תוך שנה. על פי נתוני האתר, המחיר הממוצע לאייפון 5 משומש עומד כיום על 1,790 שקל ומחירו של אייפון 5S עומד על כ-2,450.

עם זאת, הערכת האתר מתבססת על כך שמכשירי האייפון הקודמים היו שידרוג של הדגם הקודם, ואילו אייפון 6 הוא מכשיר מקטגוריה חדשה - פאבלט - ולכן ייתכן שיפנה לקהלים אחרים.

אתר יד2 זוכה לפעילות ערה סביב השקות מכשירי האייפון. קונים זריזים רוכשים את המכשיר בחו"ל ומציעים אותו למכירה מיד בישראל במחירים גבוהים במיוחד. "בספטמבר 2013, בעת השקת אייפון 5S, הוצעו למכירה באתר עשרות מכשירים תוך ימים ספורים", נמסר מאתר המכירות. "המכשירים הראשונים מוצעים במחירים גבוהים ומיד לאחר חודש או חודשיים המחירים יורדים. כך, לדוגמה, בעת ההשקה, הוצע אייפון 5S במחיר של 4,468 וחודשיים לאחר מכן כבר עמד המחיר הממוצע על 3,500".

הידיעה פורסמה במקור ב-Themarker

כתבות נוספות ב-Themarker:
בנק ישראל מפתיע: ההכנסות עלו מהר יותר מיוקר המחיה
לקראת השקת המשחק היקר והמבוקש בעולם: הצצה מאחורי הקלעים של דסטיני