אפל הפילה פצצה לאחר שהודתה בשבוע שעבר שהיא מאיטה אייפונים ישנים. כלומר שהיא "מחליקה פסגות" של מכשירים מסויימים (SE וכן 6,6s,7) עם סוללות ישנות ושחוקות. בארצות הברית הגישו נגד אפל תביעות ייצוגיות, וביום ראשון הוגשו שלוש תביעות גם בישראל.

"אפל אמרה שזה נועד לטפל בתקלות של הסוללה, אבל הטענה שלנו היא שהייתם צריכים להודיע את זה למשתמשים לפני העדכון", אומר שאול ציוני שהגיש את אחת התביעות, "צירפנו 10 עמודים שמפרטים את כל התכונות הטובות, ואין משפט אחד על העניין הזה".

ציוני אומר שאפל הייתה צריכה לתת אפשרות לצרכנים להחליף את הסוללה, במקום שירכשו מכשיר חדש. "הטענה שזה מונע כיבוי פתאומי - אני מטיל בזה ספק. תודיעו לאנשים - ותנו להם לקבל החלטה. סוללה עולה 100-150 שקלים".

למה חצי מיליארד שקל? "זה החישוב של הנזק. אחד - האטה במכשיר, הוא עובד פחות טוב. שני - ירידת ערך. שלישי - אנשים שבגלל ההאטה רכשו מכשיר חדש. אנחנו טוענים שהקדימו את הרכישה בחצי שנה".

"המכשירים של אפל טובים. אבל יש יחסי אמון - אנחנו תלויים במכשיר הזה ובאפל. הקוד שלהם סגור. החברה צריכה לנהוג ביתר הגינות. אנשים יקנו עוד אייפונים, לא צריך לדחוף אותם בכוח".