יש כמה דברים לא קבועים בעולם הזה, ואחד מהם הוא המחיר שאתם משלמים לספקי תקשורת. חברת פרטנר הכריזה שבמקום לגבות מכם בנוסף על המינוי לשירות הטלוויזיה שלה 20 שקל נוספים לחודש עבור נטפליקס, היא תתן אותו במתנה - אבל רק לחצי שנה.

תעזרו לי לחשב!

עכשיו אנחנו מתחילים להיכנס לעולם של חישובים ומתמטיקה וכמה באמת עולה כל חבילה - ובשביל זה אנחנו פה לעזור לכם. נתייחס כרגע רק לחבילה הבסיסית של טלוויזיה, של סלקום לעומת פרטנר. כל חבילות הטריפל וכדומה, שכוללות גם אינטרנט, הן עולם מולואו שגם אליו נגיע.

אמ;לק: פרטנר נתנה קודם הנחה של 240 שקל לשנה על נטפליקס, וגם עכשיו 240 שקל הנחה על נטפליקס, אבל פשוט מחלקת את זה אחרת.

הטלוויזיה של פרטנר כרגע עולה 69 שקלים לחודש, ואתם מקבלים איתה מינוי מתנה לנטפליקס HD, שבאופן עצמאי היה עולה לכם 39.90 - כלומר בקום לשלם 110 שקל, אתם משלמים כ-70 שקל מדי חודש. זה לחצי שנה וזה כולל את כל התוכן של נטפליקס ברזולוצית HD ותקף ללקוחות חדשים או קיימים. ואפשר אחרי חצי שנה לנטוש את פרטנר בלי מחויבות או "לא נעים". סבבה? סבבה.

בתום חצי שנה, אם רוצים להישאר ורוצים את החבילה המלאה הזו, צריך לשלם את כל 110 השקלים (במדויק - 108.9) לחודש - כלומר לשלם את המחיר המלא לנטפליקס, בלי קשר לעובדה שאתם מחוברים דרך פרטנר. סלקום, נזכיר, עולה 99 שקלים לחודש לא כולל מינוי עצמאי לנטפליקס (ויש לה חבילת תוכן אחרת וערוצי ספורט אחרים).

למה צריך לעשות מינוי לנטפליקס דרך פרטנר? לא ממש חייבים. יש את ההטבה הזאת (שתיכף נחשב אותה במדויק לאורך שנה), ויש את קיצור הדרך בשלט של פרטנר שהוא נחמד. התשלום נעשה דרך פרטנר ולא צריך לשלם לנטפליקס בנפרד ולזכור להתנתק בנפרד אם רוצים. למה זה יתרון? הירגו אותי, אני לא יודע.

פרטנר טיוי (צילום: אהוד קינן)
צילום: אהוד קינן

רגע, אז מה היה עד עכשיו?

אוקיי. נגדיר קודם מה זה "עד עכשיו". ההתקנות של פרטנר רק התחילו בסוף יולי, כלומר השירות קיים בקושי חודש וקצת אצל אלפים בודדים של לקוחות. נטפליקס ממילא נותנת חודש חינם לכל לקוח חדש.

כשהשירות הושק, פרטנר הבטיחה לצרף את נטפליקס למינוי, בעלות של 20 שקלים בלבד לחודש החל מהחודש הראשון - נוסף על ה-69 שקלים של חבילת הבסיס. אם פורשים על פני שנה את ההטבה, אז אפשר לראות את זה כך: במודל הישן תשלום של 20 שקלים לחודש לנטפליקס כפול 12 חודשים - 240 שקלים. במודל החדש: תשלום של 40 שקלים אבל רק לששת החודשים האחרונים - עדיין 240 שקלים.

מה יקרה אחרי שנה?

כרגע אין הבטחה שההטבה של חצי שנה חינם תחזור. גם פרטנר בעצמה כנראה עוד לא החליטה מה יהיו המחירים ומה יתנו ללקוחות שיבחרו להתנתק או ללקוחות חדשים.

מה היה קורה אחרי שנה למחיר, אילו זה היה נשאר במסגרת חבילת ה-89 שקלים שמעולם לא יצאה לדרך? האם המחיר הזה היה נשאר לנצח? פרטנר לא ממש הבטיחה דבר כזה, וזה המפתח פה.

פרטנר הציגה מחיר של 89 שקלים לחודש (כלומר, שוב, הנחה שנתית של 240 שקלים לנטפליקס). לא הודגש שהמחיר הזה מוגבל לשנה הראשונה, אך לא הובטח מפורשות שהוא יהיה לזמן בלתי מוגבל. התכלס הוא שעכשיו, במודל החדש, נחשף באופן ודאי שמדובר שהמבצע של נטפליקס הוא הנחה חד פעמית וזמנית.