אפל אמנם לא מפעילה חנויות בישראל, אבל בימים הקרובים היא תתחיל לספק שירות תיקונים רשמי במדינה באמצעות מעבדה מקומית.

חברת DCS, שנבחרה על ידי אפל לפני כחודשיים לשמש כמעבדה הרשמית שלה בישראל, הודיעה אמש (ג') כי תחל לתקן מכשירי אייפון, אייפד ומק בימים הקרובים - אך לא נמסר עדיין תאריך מדויק, כך שחכו עם המסך השבור שלכם.

החברה ציינה כי השירות יסופק לכל מכשיר בעל אחריות של אפל, בלי קשר לשאלה היכן נרכש. גם מכשירים שאין עליהם אחריות רשמית מסיבות כאלו ואחרות יוכלו לקבל שירות, אך בתשלום נוסף.

מסירת המכשירים לתיקון היא הקאצ' המרכזי: באופן עקרוני, כל חנות שרוצה יכולה לחתום עם DCS על חוזה שיהפוך אותה לנקודה למסירת מכשירים לתיקון. חלק מהחנויות יציעו לכם אייפון חלופי או הטבות אחרות, אם קניתן מהן מכשיר ושלחתם לתיקון.

עם זאת, כל בעל אייפון יוכל למסור אותו ישירות לידי DCS, ללא תיווך של המשווקת שדרכה נרכש המכשיר. לחברה נקודות מסירה בירושלים, תל אביב, חיפה, באר שבע, חולון, פתח תקוה והרצליה, וניתן אף להגיע למעבדה המרכזית שלה בראשון לציון ולמסור את המכשיר לתיקון "על המקום".

החברה מבטיחה שהתיקונים יבוצעו בזמן קצר - "על המקום" למי שמגיע למעבדה המרכזית ותוך 3 ימי עסקים (יום משלוח הלוך, יום תיקון ויום משלוח חזור) למי ששולח את מכשירו לתיקון דרך אחת החנויות. גם המחירים המוצעים אמורים להיות אטרקטיביים: מחיר תיקון מסך למכשירי אייפון 5s, SE, 6 ו-6s יהיה 550 שקל, לאייפון 6 פלוס או 6s פלוס 650 שקל, תיקון מסך של אייפון 7 יהיה 670 שקל ואילו מסך לאייפון 7 פלוס יעלה 750 שקל.

בפועל, ניתן למצוא במעבדות מסוימות כיום מחירים נמוכים יותר - אך יש לזכור שאצלן החלפים לעתים מחודשים (מסכים שתוקנו לאחר שבירה) או לא מקוריים. האם תרגישו בהבדל? תלוי באיכות המעבדה ובאיכות החלפים. לעתים מעבדה פרטית תעשה עבודה לא פחות טובה, ובפחות זמן.