אין תמונה
כל התשובות במקום אחד

1. כיצד פותחים חשבון PayPal?

בקלות! על מנת לפתוח חשבון PayPal יש להצטייד מראש בכתובת דואר אלקטרונית עדכנית ופרטי כרטיס אשראי של בעל החשבון. נכנסים לאתר הבית (בעברית)  www.paypal.co.il ולוחצים על הירשם. בוחרים מדינה ושפה רלוונטיות, ומקליקים על סוג החשבון הרצוי (אישי, פרימיום או עסקי, ראו בשאלה הבאה). בעמוד ההרשמה ממלאים את השדות השונים בפרטים הרלוונטיים (כתובת דוא"ל, סיסמה, פרטים אישיים, פרטי כרטיס אשראי וכו'), לוחצים על הסכם וצור חשבון ו...חשבון ה-PayPal נוצר.

 

2. מהם ההבדלים בין סוגי החשבונות?

ניתן לבחור בין שלושה סוגי חשבונות PayPal: אישי - מיועד ללקוחות פרטיים המעוניינים להשתמש בחשבון על מנת לקנות ברשת; פרימיום - המיועד למי שמעוניין לסחור (קניות ומכירות) ברשת, כדוגמת מכירת מוצרים ב-eBay; עסקי - מיועד לבעל עסק המעוניין למכור שירותים ו/או מוצרים של העסק ברשת.

3. כמה עולה לפתוח חשבון PayPal?

ההצטרפות ל-PayPal ופתיחת חשבון חדש אינן כרוכות בתשלום כלשהו.

4. קניתי מוצר באמצעות PayPal - מהי העמלה שאני צריך לשלם?

שליחת תשלום באמצעות PayPal אינה כרוכה בעמלה כלשהי.

5. כיצד אני מאמת את חשבון ה-PayPal?

מטעמי אבטחה, מיד לאחר פתיחת חשבון חדש מטילה PayPal  מגבלה התחלתית על סכום הכסף אותו ניתן לשלם או לקבל באמצעות אותו חשבון. על מנת להוריד את המגבלה ולוודא כי כרטיס האשראי שהוקלד בתהליך פתיחת החשבון הוא אכן נכון, PayPal דורשת קוד אישור מבעל החשבון, ולכן מחייבת את כרטיס האשראי בסכום של 8 שקלים (שיוחזרו במלואם בסיום תהליך האימות), ושולחת תוך 24 שעות אל מנפיק כרטיס האשראי של בעל החשבון קוד אישור.

את קוד האישור ניתן לראות בדף החיובים של כרטיס האשראי, צמוד לחיוב עצמו. כשהקוד מופיע, נכנסים לחשבון ה-PayPal, לוחצים על קשר ואשר את כרטיס האשראי המופיע בצד השמאלי של העמוד, מקלידים את הקוד בן 4 הספרות ומשלימים את תהליך האימות.

6. האם יש דרך מהירה יותר לקבל את קוד האישור?

ניתן לקבל את הקוד ישירות מחברת האשראי של בעל החשבון באמצעות הטלפון עד 72 שעות לאחר ההרשמה, ובנוסף, במידה ובעל כרטיס האשראי רשום לשירות התראות ה-SMS של כרטיס האשראי עבור עסקאות אינטרנטיות, יתקבל קוד האישור באופן מיידי ב-SMS.

7. האם אני יכול לקשר כרטיס אשראי מקומי לחשבון ה-PayPal שלי?

בישראל תומכת PayPal בכרטיסי אשראי מחברות ויזה ומאסטרקארד בעלי 16 ספרות, כולל כרטיסים מקומיים וכרטיסים נטענים. בשלב זה לא ניתן להשתמש בכרטי אשראי מקומי בעל 8 ספרות לתשלום באמצעות PayPal.

8. האם ניתן לשלם ב-PayPal באמצעות חשבון בנק?

בישראל PayPal מאפשרת לשלם באמצעות כרטיס אשראי, יתרת חשבון PayPal או באמצעות קישור לחשבון בנק בארה"ב. בשלב זה לא ניתן לשלם ב-PayPal באמצעות חשבון בנק בישראל.

9. האם ניתן למשוך כסף מחשבון PayPal לחשבון בנק בישראל?

כן. כאשר חשבון ה-PayPal  נמצא ביתרה חיובית, ניתן בהחלט למשוך ממנו כסף לחשבון בנק בישראל. משיכה של 1,000 ש"ח ומעלה לחשבון הבנק הינה ללא עלות, ומשיכה של סכום עד 1,000 ש"ח תגבה עמלה בסך 8 ש"ח.

10. האם ניתן למשוך דולרים מחשבון PayPal לחשבון בנק בישראל?

בשלב זה אין אפשרות למשוך דולרים לחשבון בנק בישראל, גם אם חשבון ה-PayPal מוגדר כחשבון דולרי. על מנת למשוך את הדולרים שביתרת חשבון ה-PayPal לחשבון בנק בישראל יש להמיר אותם לשקלים ורק אז למשוך לחשבון הבנק.

11. באיזו שפה מומלץ לכתוב את הכתובת למשלוח בחשבון ה-PayPal?

ניתן לכתוב את הכתובת למשלוח בחשבון ה-PayPal בעברית, אך על מנת להקל על חנויות בחו"ל לשלוח מוצרים לבעל החשבון (במידה ובעל החשבון מעוניין לקנות באתרים מחו"ל), מומלץ לכתוב את הכתובת באנגלית.