Shopping (צילום: iStock)
הגיע הזמן לקנות ברשת בלי לפחד | צילום: iStock

הישראלים לא פרייארים - את זה יודע כל מי שעסק אי פעם במכירות ובשירות לקוחות, ולא משנה אם הוא מנכ"ל חברה סלולרית, או מוכר בחנות נעליים. כולנו מחפשים תמיד את העסקה הכי משתלמת, ובמלים אחרות: אלופי הקומבינה. היום, בעידן הקניות באינטרנט, ובמיוחד בתקופה של אתרי מכירות קבוצתיים כמו Buy2, או חנויות מיוחדות לאינטרנט כמו סטייל ריבר, אין שום ספק בכלל שהקומבינות הכי טובות שקיימות הן באינטרנט.

רק שהקנייה באינטרנט, שכל כך טבעית לחלקנו, מעוררת חששות אצל חלק מהאנשים. אם אתם מזדהים, אתם לא לבד. אנחנו מכירים לא מעט אנשים שחוששים לבצע עסקאות אונליין מסיבות שונות. למשל: הפחד ש"עובדים עליהם", שהם נותנים את הפרטים הסודיים לנוכל, או שאולי פרטי האשראי ידלפו לידיים לא רצויות, וגם חששות מפני מקרים שבהם המוצר שהזמינו לא יגיע או יגיע פגום, ואז "הלך הכסף".

אז לכל החוששים אנחנו רוצים לומר: הגיע הזמן להפסיק לחשוש, ולהתחיל להשתמש באמצעי תשלום בטוח יותר, ויש כבר אחד כזה. אבל קודם כל, חשוב לנו להבהיר: לתת את מספר כרטיס האשראי לנציג טלפוני עלול להיות מסוכן פי כמה מלהזין את הפרטים בחנות אונליין (מחשש גניבת הפרטים ושימוש בהם בו במקום).

בחורה עם לפטופ מכוסה בשמיכה אדומה במטוס
לקנות באינטרנט אפילו מהאוויר

מעבר לזה, חשוב לזכור את כל היתרונות שברכישה ברשת: למשל, ניתן להשוות מחירים תוך זמן קצר ובכמה הקלקות, בין אם אחרי גלישה בכמה עשרות חנויות, ובין אם בהשוואת המוצרים באתרי השוואות מחירים (כגון זאפ). וכמו שאמרנו בהתחלה, בקנייה באינטרנט אפשר להנות מקופונים, הטבות ומבצעים שניתנים רק לקונים ברשת, וכל זאת כמובן בלי לצאת מהבית ולשוטט פיזית בקניון או ברחוב. אפשר לקנות בכל שעות היום והלילה ובכל העולם, מבלי לקום מהספה הביתית הנוחה.

הגיע הזמן להפסיק לחשוש - ולהתחיל לקנות

בדיוק בשביל להנות מכל היתרונות של הקנייה ברשת, ולעשות זאת ללא חשש ובצורה מאובטחת, נועד PayPal - שירות תשלומים מקוון ומאובטח, עם עשרות מיליוני משתמשים שקונים באמצעותו. מה שהופך את PayPal לבטוח יותר לשימוש הוא קודם כל העובדה שההחברה (שנמצאת בבעלות חברת הענק eBay) לא חושפת את פרטי כרטיס האשראי לאף גורם שלישי, כך שאין חשש שמישהו יעשה שימוש לרעה בכרטיס. זאת אומרת שאתם, כמשתמשים, לא "מפזרים" את מספר כרטיס האשראי שלכם בין כמה חנויות מקוונות, אלא הוא שמור במקום אחד בלבד. מעבר לזה, כל אתר המאפשר תשלום באמצעות PayPal  עבר בדיקות מקיפות על ידי מומחי האבטחה של החברה - ונציין בגאווה ש"המוח" מאחורי מניעת ההונאות הוא חברה ישראלית, שנקנתה על ידי eBay בשנת 2008.

מעבר ליתרונות בבטיחות, השימוש ב-PayPal גם חוסך בזמן: לא צריך לחזור על התהליך המייגע, הטרחני והמציק של לקום, להביא את הארנק, להוציא את כרטיס האשראי, להקליד את המספר, תאריך התפוגה, שלוש הספרות האחרונות וכו' – וזאת בכל פעם שרוצים להזמין ברשת. במקום זאת, רק מקלידים מייל וסיסמה וכעבור 2-3 קליקים ההזמנה הושלמה בצורה מהירה ונוחה.

עכשיו, מה קורה אם המוצר לא הגיע? הגיע שבור? הגיע מוצר שונה ממה שהזמנתם? גם כאן, יש למי לפנות. ניתן לפתוח בהליך בירור מול המוכר שנקרא "מחלוקת". חברת PayPal בודקת את המקרה, ובמידה והטענה נכונה - הכסף יוחזר ללקוח. בקיצור, לעסקה יש "גב", ולא רק גב - אלא גב בעברית. מנובמבר 2010 פועל שירות מלא של PayPal בעברית, כולל אתר ושירות לקוחות, כך שבמקרה שאתם זקוקים לעזרה, אתם ממש לא נשלחים לשירות לקוחות באנגלית.

לסיכום, הגיע הזמן להפסיק לחשוש מקניות באינטרנט, ולהצטרף לעשרות המיליונים בעולם שכבר קונים ומוכרים באמצעות PayPal בראש שקט, בלי לפחד מ"זליגות", נוכלים או מוצרים פגומים. שופינג נעים!

>> לכל שאלה תשובה: כל מה שרציתם לדעת על PayPal
>> הצטרפו ל-PayPal בפייסבוק