האם הקוד הסודי של כרטיסי האשראי בדרך להיעלם מן העולם? חברת האשראי הבינלאומית מאסטרקארד הודיעה כי החל מתחילת השנה הבאה היא תתחיל לחלק ללקוחותיה כרטיסי אשראי בהם מוטמע חיישן טביעות אצבע. המטרה: לאפשר זיהוי מהיר יותר של בעל הכרטיס ולייתר את הצורך בהקשת קוד סודי או חתימה ידנית בזמן ביצוע רכישה או הוצאת מזומנים בכספומט.

מאסטרקארד עבדה על הטכנולוגיה עוד מ-2014, אולם רק כעת הצליחה להוציא אותה אל הפועל. החיישן הביומטרי ישתמש במסופי האשראי כמקור מתח, כך שהכרטיס לא יצטרך סוללה משל עצמו ועוביו לא ישתנה בעקבות שילוב החיישן. גם המסופים לא יזדקקו לשדרוגי תוכנה או חומרה.

עוד ב-TGspot:
חדש במפות של גוגל: סיורים תלת-ממדיים ברחבי העולם
סקירה: הדיסק-און-קי ששומר על המחשב ממציצנים

כדי להתחיל להשתמש בכרטיס האשראי החדש, משתמשים ייאלצו לגשת פיזית לבנק כדי לסרוק את טביעת האצבע שלהם, שתישמר במאגרים של חברת האשראי אבל תקודד בצורה מאובטחת שתשולב בשבב שבכרטיס.

מאסטרקארד מסרה כי בשלב הראשון משתמשים עדיין ייאלצו להכניס את הכרטיס למסוף, אך היא עובדת על מסופים חדשים בטכנולוגיה אלחוטית שתאפשר תשלום באמצעות כרטיס האשראי בלי צורך במגע פיזי עם המסוף. החברה כבר ביצעה שני פיילוטים מוצלחים לשירות בדרום אפריקה, כאשר ניסיונות נוספים יחלו בקרוב ברחבי אירופה ואסיה. בתחילת השנה הבאה תחל החברה להציע את השירות בארה"ב לכל בעלי הכרטיסים.

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot