חנות שיאומי נפתחה הבוקר (ג') בדיזנגוף סנטר בתל אביב ותמכור סמארטפונים, מוצרי בית חכם, מצלמות, קורקינטים, טלוויזיות, שואבי אבק רובוטיים ועוד שלל מוצרים כמו קומקום חכם. כן. הדבר הזה שלוחצים עליו ומרתיח מים תוך 3-4 דקות. למה? "הוא שומר על טמפרטורה שאתה בוחר דרך הסמארטפון", הסביר לי אבי קרונפלד, מנהל המותג.

חנות שיאומי הרשמית בתל אביב (צילום: אהוד קינן, NEXTER)
מדף אופייני בחנות: מצלמות אבטחה, משקל, שואב אבק, קומקום | צילום: אהוד קינן, NEXTER

אתם בטח עוצרים אותי וחושבים "אבל כבר יש לפחות שתי חנויות שיאומי בתל אביב! והן מוכרות את הדברים האלה שכתבת פה". התשובה היא שזה נכון, אבל לא 100 אחוז מדויק: באוקטובר האחרון החלה הקמה של חנות כזאת ברחוב בן יהודה בתל אביב, והייתם בטירוף על תמונות שהעלינו לפייסבוק. חברת המילטון, שפתחה את החנות הבוקר בסנטר, מיהרה אז לעדכן אותנו שזו לא חנות שלה. שני הסניפים בתל אביב מכנים את עצמם חנות XI ומציינים כי הם "יבואן מקביל".

אבל לא צריך להרחיק. אם יוצאים משער 7 של הסנטר, שם נמצאת החנות הרשמית, אפשר לראות עוד "יבואן מקביל" שנושא את הלוגו של האותיות MI בלבן על רקע כתום. קרונפלד מבהיר: "אנחנו היבואן הרשמי היחיד של שיאומי", ומרחיב: "מוצר מהמילטון הוא מוצר מקורי, שמגיע עם אחריות ושירות מאיתנו, הוראות הפעלה בעברית, גירסה רלוונטית לישראל ושנאי שמתאים לישראל". קורנפלד אומר שקנייה עצמאית שלא דרכו לא יכולה להבטיח את זה.

חנות היבואן המקביל של שאומי בתל אביב (צילום: אהוד קינן, NEXTER)
החנות הלא רשמית, ממש מול החנות הרשמית | צילום: אהוד קינן, NEXTER

הדבר השני שאתם חושבים הוא שאני צריך להפסיק למרוח ככה פסקאות, אבל גם - למה צריך חנות ספציפית לשיאומי? הרי כל המוצרים שלה זמינים במלא חנויות אחרות, והסמארטפונים שלה, לפחות נכון לתחילת השנה, היו מאוד פופולאריים והגיעו למקום השלישי. וגם זה די נכון. החנות של שיאומי דומה לחנויות סמסונג ואפל, ומרכזת רק את המוצרים שלה. המליטון מבטיחה מוצרים שיהיו בלעדיים לחנות, כמו מחשבים ניידים, מצלמות, רמקולים, מנורות חכמות ואוזניות. בחנות גם יהיו מטריות ומשקפי שמש, אם חשוב לכם להגן על עצמכם מגשם באמצעות המותג הספיציפי הזה. המילטון תציע גם שירותי תיקון במעבדה בחנות למוצרים שנקנו דרך הייבוא הרשמי, בחנות שלה או בחנויות אחרות שמשווקות את מוצריה. בהמשך אולי יינתן שירות בתשלום למי שקנה מוצרים ביבואן מקביל או בחו"ל.

המחירים של חלק גדול מהמוצרים די תחרותיים לחנויות של היבואנים המקבילים, וחלקם אף תחרותיים לקניה עצמאית בגירבסט (אם לוקחים בחשבון תוספת של מיסים והמתנה). מצלמת האקסטרים (Action camera) תעלה 800 שקל. בחנויות המקבילות אפשר למצוא אותה ב-750, ובקנייה מסין בכ-500 שקל (כל המחירים מחו"ל הם לפני מיסים).

שעון חכם Amazfit יעלה כ-800 שקל, כשבחנויות המתחרות הוא עולה 990 שקל, אבל באתרים הסינים כ-370 שקל. המי-בוקס - הסטרימר מבוסס האנדרואיד - יימכר ב-299 שקלים גם אצל המילטון וגם בחנויות המתחרות, כאשר באתרים סיניים אפשר למצוא אותו סביב 200 שקל. הדאש-קם, מצלמת הרכב, עולה 400 שקל, ואצל המתחרים 350. בחו"ל היא עולה קצת פחות מ-300. שואב האבק הרובוטי של שיאומי יימכר ב-1,450 שקל בחנות, 1,290 אצל המתחרים - וכ-1,100 שקל (פלוס מסים) בהזמנה מחו"ל.

חנות שיאומי הרשמית בתל אביב (צילום: אהוד קינן, NEXTER)
ממש אפל סטור, רק בלי אייפון. שולחן תצוגה בחנות | צילום: אהוד קינן, NEXTER

החנות של שיאומי בדזינגוף סנטר פתוחה מהיום, אבל ב-22.8 בשעה 20:00 בערב תיערך השקה רשמית, ואז יימכרו חלק מהמוצרים בהנחה חד-פעמית של עד עשרות אחוזים.