פלזמה שבורה (צילום: flickr)
לא מספיק דק, לא מספיק נחשק. מסך פלזמה של סמסונג | צילום: flickr

הטכנולוגיה שהביאה את המסכים הדקים לעולם הולכת ונעלמת: חטיבת המסכים של סמסונג, Samsung SDI, הודיעה כי היא סוגרת את המפעל לייצור פאנלים מסוג פלאזמה עבור מסכי טלוויזיה ב-30 בנובמבר. לפי הדיווח ב-Cnet, הסיבה העיקרית היא בשל ירידה בדרישה למסכי פלאזמה ומעבר לטכנולוגיות אחרות.

“אנו מתכננים להמשיך בעסקי מסכי הפלאזמה (PDP TV) עד סוף השנה הנוכחית, זאת בשל היחלשות הדרישות בשוק. אנחנו נשארים מחויבים ללקוחות ולמוצרים שיעמדו בדרישות השוק, ונתמקד בצמיחה של הזדמנויות חדשות במסכי ה-UHD (אולטרא-HD) והמסכים הקעורים”, נאמר בהודעה.

סדרת מסכי F8500 היא למעשה סדרת הפלאזמות האחרונה שהציגה החברה הדרום קוריאנית, ולמרות הביקורות החיוביות על סדרה זו, נראה כי השוק מעדיף את המסכים הדקיקים יותר מבוססי טכנולוגיית ה-LED ובעלי הטכנולוגיות החדישות יותר.

בכך מצטרפת סמסונג לפנסוניק, שהודיעה גם היא בשנה שעברה על הפסקת ייצור מסכי טלוויזיה מסוג פלאזמה איכותיים, בשל עלויות נמוכות יותר של מסכי LCD ו-LED שהפכו את מסכי הפלזמה ללא משתלמים. לפי דיווחים אחרים, גם LG, המתחרה של סמסונג בארצה, תפסיק לייצר פאנלים למסכי פלאזמה, כך שמסכים בטכנלוגיה זו יהיו בקרוב פריט אספנות מיושן.

הכתבה המקורית פורסמה באתר TGspot