ארגון הדיגיטל הישראלי הודיע היום (ה') כי יעניק בשבוע הבא פרס מיוחד לנדב בורנשטיין, מגיש התוכנית "חי בלילה". פרס החדשנות החברתית יוענק לו לדברי הארגון בזכות פעילותו הרבה למען הציבור.

בהודעה ציין הארגון כי "חי בלילה" קידמה בשנה הארונה מאבקים רבים והובילה לשינויים של ממש.

כך, למשל, הקמפיין של התוכנית נגד פייסבוק וגוגל, שלווה בתחקירים שהראו שהחברות מצותתות לנו כדי להתאים לנו פרסומות, הוביל לדיונים מיוחדים בנושא בכנסת, בהם נדרשו החברות לענות על שאלות קשות. בעקבות הדיונים עלו הצעות חקיקה ורגולציה שונות שיחייבו את החברות לפעול יותר בשקיפות מול משתמשיה בישראל.

קמפיין אחר של התוכנית, "נמאס מהמס", בא במחאה נגד ההיטלים הגבוהים על הזמנת מוצרים באינטרנט. גם בעקבותיו התקיימו דיונים בכנסת שאולי יובילו בעתיד להפחתה במיסים על חבילות.

המאבק שהובילה התוכנית נגד העמלות המופרזות בכספומטיים פרטיים הוביל גם הוא לדיונים בכנסת, וכעת מתגבש חוק להתמודדות עם הנושא.

גם תחקיר חי בלילה על תופעת הרחפנים המציצים, המשמשים לצילום אנשים ובעיקר נשים בבית, בבריכה או בחוף הים, העלה סוגיה חשובה שנמצאת עתה בתהליכי הסדרה.

לצד "חי בלילה" ינתנו באירוע פרסים נוספים: תאגיד השידור הציבורי "כאן" יקבל פרס על "פריצת השנה" , חברת "pepper" תקבל את פרס "החדשנות השווקית" וגוגל בשיתוף ה"גוינט" תקבל פרס על "פרוייקט השנה".

הפרסים יוענקו לזוכים ביום חמישי הבא (21.12), במסגרת D-Summit - הכנס השנתי של ארגון הדיגיטל הישראלי, שיתקיים ב-East תל אביב בהנחיית עורך NEXTER, דרור גלוברמן.