טאב חדש ומרגש

במקום לתת לגוגל להציג דף לבן עם מנוע החיפוש שלה וכמה המלצות כשאתם פותחים כרטיסייה חדשה, אפשר לגוון מעט בין נופי העולם הוירטואלי לזה הפיזי באמצעות התוסף Momentum.

נוף מדהים, בלו לייק, קרדיט amusingplanet.com (צילום: amusingplanet.com)
רוצים נוף כזה בכרום? | צילום: amusingplanet.com

לאחר ההתקנה, בכל פעם שתפתחו כרטיסייה חדשה תופיע לכם תמונת נוף מרהיבה, המשתנה מפעם לפעם. על גבי התמונה יופיע שעון גדול, איחול כדוגמת "בוקר טוב" או "צהריים טובים" יחד עם שמכם (נכון, זה קריפי, אבל שמענו שיש מי שנהנה מזה) וגם ציטוט מוכר של הוגה דעות או אישיות מפורסמת.

לתוסף יש גם רשימת משימות שתוכלו לקבוע לעצמכם ואפילו מהי המשימה הראשית שתצטרכו לבצע במהלך היום.

להורדה

נוסטלגיה היא לא מילה גסה

Joymems הוא תוסף אחר שיעניק לכם כמה דקות של הנאה לפני הגלישה באתרים אחרים. התוסף הזה מציג תמונה אקראית מאלבום התמונות האישי שלכם בכל פתיחה של כרטיסייה חדשה, ומאפשר לצלול בנוסטלגיה אישית נעימה. הוא מסתנכרן עם שירות Google Photos, שם תוכלו לבחור את האלבום ממנו יישאבו התמונות.

"ראינו שכולם מצלמים כל הזמן אירועים משפחתיים, חופשות, בני משפחה וכדומה ואת הכיף בלראות את התמונות ולהיזכר באירועים", מסבירים לנו המפתחים. "כשראינו את התגובה של ההורים לתמונות הילדים או של סבים וסבתות לתמונות הנכדים, הבנו שצריך להנגיש ולהפוך את זה למוצר זמין לכולם", מוסיפים מפתחי התוסף.

להורדה

צילום מסך בקלות

מנסים להסביר לחבר היכן נמצא כפתור מסוים באתר שאתם גולשים בו, היכן יש למלא פרטים או איזה חלק חסר במצגת? צילום מסך הוא דבר הכרחי עבור רבים והתוסף Awesome Screenshot מקל מאוד על ההתמודדות איתו.

 

ניתן בקלות ליצור צילומים של חלקים שונים באתר בו אתם גולשים, להוסיף חצים או מסגרות כדי לסמן פריטים ספציפיים על תמונת המסך שצולמה - כל זאת מבלי לפתוח תוכנת עריכה. לאחר שתבצעו עריכה בסיסית לצילום המסך, תוכלו לשתף אותו באתר השירות, בגוגל דרייב או באמצעות שליחת קישור לתמונה, שמאוחסנת על שרתי החברה.

להורדה

שולח בשבילכם את המיילים

קרה לכם שרציתם לשלוח דואר אלקטרוני למישהו אבל החלטתם שלא מדובר בזמן טוב, או שאולי רציתם לשלוח מייל באמצע הלילה כדי שירחמו עליכם שאתם מטפלים במיילים בשעות הקטנות? אין מי שלא יסכים עם הטענה שהוא מקבל כל העת מיילים ואין לו זמן לנשום.

 

גם את התחום הזה תקפו מפתחי התוספים לדפדפן הכרום, והוציאו תוסף ושמו Boomerang. באמצעותו ניתן לתזמן שליחה עתידית של מיילים בתיבת Gmail, גם אם לא תהיו באותו רגע ליד מחשב. רוצים לשלוח מייל מחר ב-6 בבוקר, או מעדיפים שהוא יישלח ביום ג' הקרוב בשעה 17:00? תנו לבומרנג לעשות את העבודה בשבילכם בזמן שאתם בכלל מבלים בצפייה בסרטוני חתולים בפייסבוק.

ניתן גם לתזמן גם שעות לקבלת מיילים, כדי שלא יטרידו את שגרת יומכם בזמנים שבהם אתם מעדיפים לקבל שקט, ולא התראות על הודעות חדשות. המכתבים שיגיעו לתיבה שלכם בזמנים האלה יאוחסנו בתיקייה נפרדת ויעברו לתיבת הדואר הנכנס בשעות שבחרתם. בנוסף, ניתן לקבוע באמצעות התוסף תזכורות שונות שיצוצו עבורכם בזמנים שתקבעו מראש.

להורדה

קוראים בקיצור

את תופעת הרשת אמ;לק (ארוך מדי, לא קראתי) לא צריך להציג עבור גולשי פייסבוק רבים, אך בכל זאת נסביר בקצרה: מדובר בעמוד פייסבוק שנלחם במלכודות הקליקים, אותן כותרות הניתנות על ידי עורכי אתרי התוכן (הלו, מה אתם מסתכלים עלינו?) ובחלק מהמקרים לא מייצגות במדויק את תוכן הכתבה. עורכי אמ;לק פשוט מתמצתים בכמה מילים את הכתוב בכתבות וחוסכים לקוראים רבים את הכניסה אליהן רק כדי להבין במה מדובר.

לצד עמוד הפייסבוק, מפעילים באמ;לק גם תוסף לכרום, שתומך באתרי התוכן הגדולים בישראל (כן, גם מאקו). קראתם את הכתבה? תוכלו לתמצת אותה בחלון הטקסט שימוקם בחלק העליון של העמוד, והתמצות יוצג לקוראים אחרים בלחיצת עכבר על סימונים מיוחדים שיופיעו בעמודים הראשיים של האתרים הנתמכים לצד כל כתבה שקיימים עבורה אמ;לקים.

להורדה

התוסף למקרה שהבוס נכנס

אם אתם גולשים מהעבודה באתרים שלא כל כך קשורים אליה, כנראה שתתעניינו ב-Panic Button - תוסף שיסייע לכם להינצל מסכנת ההיתפסות על ידי הבוס.

 

לאחר ההתקנה יופיע כפתור קטן באחת הפינות העליונות של המסך. כל תפקידו יהיה למזער את הכרטיסיות הפתוחות ולפתוח במקומן אחת ריקה. כשתלחצו עליו שוב - הוא יפתח מחדש את כל הכרטיסיות שמוזערו.
אם תרצו, תוכלו להגדיר כתובת אתר קבוע שתיפתח בכרטיסייה שהבוס יראה. בנוסף, תוכלו גם להגדיר סיסמה שרק באמצעותה ניתן יהיה לחזור אל רשימת הכרטיסיות שמוזערו.

להורדה

לא מפספסים אף גול

את אפליקציית הספורט 365Scores כבר הצגנו בעבר, ואם אתם אוהדי ספורט מושבעים כנראה שתחבבו גם את תוסף הכרום שלהם.

במסך ההגדרות של התוסף ניתן לבחור אחר אלו קבוצות תרצו לעקוב ועבור אלו פעולות תרצו לקבל התראות. כשיתקיים משחק של אחת מהקבוצות האהודות עליכם ויובקע שער, ינתן כרטיס אדום או יתרחשו עוד אירועים מעניינים במשחק - תקפוץ לכם חלונית קטנה עם פרטי ההתרחשות, יחד עם התראה קולית חביבה. כך תוכלו להמשיך לעבוד על המחשב מבלי להפסיד את החדשות מעולם הספורט בזמן אמת.

להורדה