ווינדוס 8 (צילום:  יחסי ציבור )
"רצה ברשת", ווינדוס 8 | צילום: יחסי ציבור

יש דברים שלא משתנים. אחרי הקיץ תמיד יבוא הסתיו, אחרי השקיעה תמיד תהיה זריחה, ומערכות ההפעלה של מיקרוסופט תמיד ידלפו לרשת. אבל הפעם המהירות הפתיעה אפילו אותנו.

אתמול (ה'), מיקרוסופט הודיעה חגיגית שהיא סיימה את הפיתוח של הווינדוס 8. המוצר גמור, מוכן, ונשלח ליצרנים נבחרים על מנת להתאים את המכשירים שלהם למערכת ההפעלה שהולכת על פי מיקרוסופט לשנות את כל התמונה של עולם הפי.סי והטאבלטים.

הנה, לא עברה לה יממה תמימה, וכבר דלפה לרשת גירסה מלאה וסופית של ווינדוס 8. לא מדובר בגירסת המפתחים שרצה כבר כמה חודשים גם באתרי שיתופי הקבצים, אלא במערכת ההפעלה האמיתית והמלאה. בגירסה שרצה ברשת היא גירסת ה-N של מערכת ההפעלה. זוהי גירסה המותאמת לשוק האירופאי, שם אסור למיקרוסופט לשווק את מערכת ההפעלה שלה עם מוצרים נלווים, לכן הווינדוס מדיה פלייר לא נכלל בגירסה.

ההשקה הרשמית של ווינדוס 8 תתרחש בחודש אוקטובר. מיקרוסופט הבטיחה הפעם כי מערכת ההפעלה החדשה שלה קשה יותר לפריצה, וכי יש להם יותר דרכים מבעבר למצוא גירסאות פרוצות ולא חוקיות. כך שההורדה היא על אחריותכם בלבד. ובכל זאת - מדובר באירוע מביך למיקרוסופט, אם כי אירוע מביך שהחברה כבר מורגלת אליו.

במקביל הודיעה רשמית ענקית התוכנה כי היא מחסלת את מותג ה"מטרו" (ממשק מבוסס האריחים שלה), ובמקומו תציג שם חדש במהלך הימים הקרובים. הסיבה הרשמית לשינוי אמנם לא נחשפה אך נראה כי מדובר בבעיות הקשורות לזכויות יוצרים.

>> לוהט ברשת: מי צינזר את השחיין האולימפי?

>> וגם: לכבוד ט"ו באב: תמונות הפרופיל הכי הזויות באתרי ההכרויות