לאחרונה שאלו אותנו מספר פעמים איך מחליפים את דפדפן ברירת המחדל במחשב, כדי שקישורים מתוכנות אחרות יפסיקו להיפתח בדפדפנים שאיננו משתמשים בהם. כך תעשו זאת:

להפוך את גוגל כרום לדפדפן ברירת המחדל

אם אתם רוצים להשתמש בדפדפן של גוגל כברירת המחדל, פתחו אותו, לחצו על כפתור התפריט (שלושה פסים) בפינה העליונה (ימנית בממשק האנגלי, שמאלית בעברי) ולחצו על Settings ("הגדרות").

במסך שנפתח, תחת האפשרות Default browser ("דפדפן ברירת מחדל"), לחצו על Make Google Chrome my default browser ("הפוך את גוגל כרום לדפדפן ברירת המחדל שלי"). שימו לב: אם אתם לא רואים את הכפתור, עליכם ללחוץ קודם על השורה הכחולה "הצג הגדרות מתקדמות" (Show advanced settings).

להפוך את פיירפוקס לדפדפן ברירת המחדל 

אם אתם מעדיפים את דפדפן הקוד הפתוח של מוזילה, פתחו אותו, לחצו על כפתור התפריט (שלושה פסים בפינה ימנית עליונה בממשק העברי, שמאלית עליונה באנגלי), ובחרו בגלגל השיניים "אפשרויות" (Options).

בחלון שנפתח, לחצו על "הגדרה כברירת מחדל" (Make Default).

להפוך את אינטרנט אקספלורר, גרסאות 10 ו-11 לדפדפן ברירת המחדל

אם (משום מה) אתם דווקא רוצים להישאר עם הדפדפן של מיקרוסופט, פתחו אותו, לחצו על כפתור התפריט (גלגל השיניים) בפינה העליונה (ימנית בממשק האנגלי, שמאלית בעברי) ובחרו ב-Internet Options ("אפשרויות אינטרנט").

עברו ללשונית "תוכניות" (Programs) ובחרו באפשרות "הפוך את Internet Explorer לדפדפן ברירת המחדל" (Make Internet Explorer my default browser).

עתה ייפתח חלון הגדרות ברירות המחדל. בחרו את Internet Explorer מרשימת התוכנות (צד ימין בממשק העברי, שמאל באנגלי) ובחרו "קבע תוכנית זו כברירת מחדל".