חסומי פרסומות לא יעזרו לכם: מיקרוסופט ממשיכה למצוא דרכים יצירתיות ומעצבנות בטירוף לדחוף פרסומות לתוך מערכת ההפעלה שלה, שבניגוד לאתרי אינטרנט עולה כסף (שאותו שילמתם כחלק ממחיר המחשב) ואמורה להיות נקייה ממטרדים כאלה.

בימים האחרונים החלו משתמשים ברחבי העולם לדווח על פרסומת שמוצגת בסייר הקבצים שלהם - התוכנה הבסיסית ביותר שאפשר להעלות על הדעת, שמשמשת לגשת לקבצים שלכם או להזיז אותם מתיקייה לתיקייה. ברוב המקרים מדובר על פרסומת לשירות האחסון של מיקרוסופט, OneDrive, אך בכמה מקרים דובר על פרסומות של ממש למוצרי צד שלישי.

למרות שלא כל משתמשי ווינדוס 10 רואים את הפרסומת, כותב שורות אלה קיבל אותה, בגודל שליש מחלון סייר הקבצים. זאת למרות שהפרסומת לא רלוונטית לי כלל – שכן אני משלם על השירות כבר כ-3 שנים.

וזה גם לא שירות זול: מי שרוצה להרחיב את האחסון שלו ב-OneDrive, שנותן רק 5 גיגה-בייט חינם (בניגוד לגוגל שנותנת 15, ועוד 2 למי שמקדיש דקה לאבטחת החשבון שלו), ישלם 9 שקלים לחודש על 50 גיגה-בייט (בגוגל מקבלים 100 גיגה ב-8 שקלים לחודש), 30 שקל לחודש תמורת טרה-בייט (בגוגל נפח כזה עולה 40 שקל לחודש) או 43 שקל לחודש על 5 טרה-בייט (בגוגל ש טרה עולים 78 שקלל לחודש).

זו אינה הפעם הראשונה שמיקרוסופט מצליחה לעצבן משתמשי ווינדוס 10 עם פרסומות בתוך מערכת ההפעלה. מאז השקת המערכת, לפני שנה וחצי, הספיקה החברה להשחיל פרסומות לאפליקציות שמוצגות בתפריט "התחל", פרסומת למשחק שהוצגה כרקע למסך הנעילה, התראות על כך שכרום "זולל לכם את הסוללה" עם המלצה לעבור לדפדפן Edge של מיקרוסופט ואפילו פרסומת לתוסף השוואת מחירים של החברה לאותו דפדפן כרום שהיא כל כך לא רוצה שאנשים ישתמשו בו.

דובר מטעם החברה מסר לאתר The Verge כי "התראות הטיפים החדשות בתוך סייר הקבצים בווינדוס 10 תוכננו לסייע ללקוחות ווינדוס 10 על ידי אספקת מידע מהיר וקל להרחבת החוויה הקשורה באחסון וניהול קבצים בענן", והוסיף כי "לקוחות יכולים לבטל את קבלת ההתראות הללו אם יבחרו בכך".

כדי למנוע מסייר הקבצים להציג פרסומות, היכנסו אליו ולחצו על "תצוגה" (View) בתפריט העליון (ייתכן שתצטרכו ללחוץ תחילה על Alt כדי להציג את התפריט).

היכנסו ל"אפשרויות" (Options).

עברו ללשונית "תצוגה" (View).

גללו מטה והסירו את סימון ה-V מהאפשרות Show sync provider notifications.