אנחנו יודעים שאתם אוהבים את חלונות 7. גם מיקרוסופט יודעת את זה. אבל היא לא רוצה שתישארו עם המערכת בת ה-6 לנצח. לכן, בסוף השבוע האחרון היא הודיעה שמי שלא ישדרג את המחשב שלו למערכת ההפעלה החדשה ווינדוס 10 עד 29 ביולי - ישלם על זה.

ווינדוס 10 (צילום: מתוך החשבון של מיקרוסופט ביוטיוב)
מי שלא ישדרג עכשיו, ישלם אחר כך. ווינדוס 10 | צילום: מתוך החשבון של מיקרוסופט ביוטיוב

כזכור, מאז שחרור ווינדוס 10 ב-29 ביולי 2015, הציעה אותה מיקרוסופט להורדה חינם עבור בעלי מערכות ווינדוס 7 ו-8 מאתר האינטרנט שלה ובאמצעות תוכנה שביצעה את ההורדה בלי שנשים לב, ולפעמים גם הכריחה אותנו להתקין את השדרוג, אלא אם מנענו זאת בכוח. החברה הודיעה מראש כי תו המחיר הלא קיים יתחלף בתום שנה ועתה היא מתכוונת להדביק על המערכת תו חדש של 119 דולר - כ-450 שקל - לגרסה למשתמשים פרטיים.

החברה מדגישה כי מי שרוכש מחשבים חדשים ימשיך לקבל את ווינדוס 10 כחלק מהמחיר. מי שרוצה להישאר עם ווינדוס 7 הישנה ישלם דווקא יותר - מחירי מחשבים עם מערכת זו גבוהים במאות שקלים מאותם מחשבים עם ווינדוס 10 או 8, שכן החברה רוצה למנוע מאיתנו להשתמש במערכות ישנות. היא גם מזכירה מדי פעם כי הדפדפנים במערכות ישנות אינם מתעדכנים ועלולים להיות פרוצים ולא להציג אתרים כמו שצריך.

כדי להרגיע את מי שבכל זאת עדיין לא רוצה לשדרג, צירפה מיקרוסופט להודעה סרטון של בראיין רופר מצוות הפיתוח של ווינדוס. רופר מדגיש כי ווינדוס 10 דומה יותר ל-7 מאשר ל-8 ולכן אינה מצריכה הסתגלות. הוא מוסיף ששדרוג מערכת ההפעלה מתבצע באופן כזה שרובן המוחלט של התוכנות שהיו על המחשב לפני השדרוג יעבדו באותה צורה גם אחריו. כמו כן, הוא מציין שווינדוס 10 מאובטחת מאוד וכוללת אפליקציות שמסתנכרנות עם הסמארטפון, גם אם יש לכם אנדרואיד או אייפון ולא מכשיר סלולרי של מיקרוסופט.

 

מי שיעדכן לווינדוס 10 גם יקבל את כל הגרסאות העתידיות של המערכת חינם (הגרסה הבאה צפויה לצאת ממש בחודשים הקרובים), בעוד מי שלא יעדכן וירצה לעדכן בעתיד יצטרך לשלם את המחיר המלא.