"ווינדוס 10 מתקין עדכונים. אל תכבו את המחשב" - זו כנראה ההודעה המעצבנת ביותר שקיימת בעולם. המחשב פשוט עוצר את כל מה שאתם מנסים לעשות, ואפילו לא מנסה לטעון שזה בגלל תקלה, אלא סתם כי בא לו.

נחשו מה - לא עוד.

ג'ון קייבל, ראש הנהלת התוכנה של ווינדוס, הודיע אתמול (ד') כי החל מהעדכון הבא של ווינדוס 10, שצפוי להגיע חינם לכל מי שמשתמש במערכת החל מהחודש הבא, עדכונים לא יגרמו יותר לכיבוי של המחשב ללא אזהרה.

"לפני עדכון היוצרים, ווינדוס 10 עשה בשבילכם את רוב ההחלטות בקשר למתי עדכונים מותקנים, ולא סיפק דרכים להתאים את התזמון לצרכים שלכם", כתב קייבל בבלוג ווינדוס. "מה ששמענו מכם הכי בבירור היה שאתם רוצים יותר שליטה על הזמן שבו ווינדוס 10 מתקינה עדכונים. שמענו גם שאתחולים בלתי צפויים מפריעים אם הם קורים בזמן הלא נכון".

כן, השנה היא 2017 ורק עכשיו מיקרוסופט גילתה מה הסיבה שאתם שונאים אותה. עד עכשיו היא כנראה חשבה שזה בגלל שהמערכת צבעונית מדי - מה שצפוי להיות "מתוקן" בעדכון המשמעותי השני של 2017, שיגיע בחצי השני של השנה ויבטל את הקווים החיצוניים המכוערים של החלונות לטובת חלונות בצבעים אחידים (כלומר: צבע קווי המתאר של החלון יהיו כצבע התוכן שלו).

כבר בעדכון הקודם, שהגיע בסוף השנה שעברה, השתפר המצב מעט עם אפשרות בשם "שעות פעילות" (Active Hours). במסך הזה ניתן היה לבחור טווח שעות שבו אתם משתמשים במחשב, כדי להודיע לו שבשעות אלה אסור לו לאתחל את עצמו לצורך התקנת עדכונים.

בעדכון הבא זה ישתדרג, ובנוסף לאפשרות לבחור שעות בהן אסור להתקין יתווספו אפשרויות לבחור באיזה יום ובאיזו שעה כן אפשר לבצע את העדכון, וגם אפשרות לקבל התראת תזכורת לפני האתחול, למקרה ששכחתם ואתם עדיין עובדים על המחשב. בכל מקרה, ניתן יהיה להשהות את האתחול לשלושה ימים באמצעות כפתור Snooz (כמו "נודניק" בשעון מעורר).