כבר למעלה משנה שסמסונג מאפשרת למשתמשי Galaxy TabPro S, הטאבלט של החברה שמריץ Windows 10, להיכנס אליו בעזרת קורא טביעות האצבע בסמארטפונים מסדרת גלקסי. כעת, באיחור של שלושה חודשים מהמועד בו הבטיחה זאת בתחילת השנה, הרחיבה החברה את התמיכה ביכולת הזו לכל מחשב שמריץ Windows 10 ותומך בקישוריות בלוטות'.

הקסם מתאפשר הודות לתכונת Windows Hello, המאפשרת כניסה למערכת ההפעלה ווינדוס 10 (בגרסת Creators Update שיצאה באפריל) ולחשבונות שונים שמותקנים עליה בעזרת זיהוי פנים או טביעת אצבע - במכשירים בהם יש מצלמה מיוחדת או סורק תואם. האפליקציה של סמסונג מחברת את סורק טביעות האצבע של מכשירי גלקסי (S6 ומעלה, נוט 5 ו-J5 או J7 החדשים) למחשב בו אין סורק כזה, כדי לאפשר שימוש בפיצ'ר.

עוד ב-Geektime:
הזדמנות אחרונה לעבוד בהייטק: התפקידים שרובוטים עומדים לגנוב
גאדג'ט חדש יביא חנויות נוחות לתוך מוניות

בעלי המכשירים האלה יוכלו כעת לפתוח את המחשב שלהם שמריץ Windows 10 בשבריר שנייה, באמצעות חיישן טביעת האצבע שבמכשיר. בשורה התחתונה, המשמעות היא שכבר לא תצטרכו לזכור סיסמאות ארוכות ומסובכות, מה שיקצר את התהליכים ויהפוך את חווית השימוש במחשב לנוחה יותר.

לצד האפשרות לבטל את נעילת המחשב באמצעות קורא טביעת האצבע, האפליקציה מאפשרת גם לשתף תוכן בין המכשירים, לחבר במהירות את המחשב לאינטרנט דרך הקישוריות הסלולרית של הסמארטפון ולקבל על המחשב את ההתראות שמתקבלות בטלפון ואף לענות להן, בדומה לאפליקציות כמו AirDroid או PushBullet.

כדי ליהנות מהפיצ׳ר השימושי יש להתקין על הסמארטפון את האפליקציה החינמית Samsung Flow.

הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime