פריצה לרשת אלחוטית קלה בהרבה מכפי שהיא נשמעת. כל מה שה"האקר" צריך הוא כמה דקות מהזמן שלו ואתם לא תדעו לעולם אם מישהו תופס טרמפ חינם על הוויי פיי שלכם.

אם החיבור שלכם איטי כל הזמן ייתכן שתחשדו שמישהו גונב את האינטרנט שלכם, אבל יש דרך בדוקה לגלות את זה בוודאות.

NEXTER ו-5min, אתר הווידיאו של AOL, מביאים לכם מדריך וידיאו מבית Cnet מתורגם לעברית שיעזור לכם לדעת האם מישהו גונב לכם את הרשת האלחוטית.

בעזרת תוכנת Wireless Network Watcher תקבלו הודעה בכל פעם שמישהו מתחבר לרשת האינטרנט האלחוטית שלכם. הורידו והתקינו את התוכנה (קליק להורדה), אחרי שהתקנתם, פתחו אותה הקליקו על "אפשרויות" (Options) ובחרו "צפצף עם התחברות התקן חדש" (Beep on new device) ו"סריקה ברקע" (Scan on program start).

כך תקבלו הודעה בכל פעם שמישהו מתחבר לרשת שלכם על ידי צפצוף חזק במסך הראשי של האפליקציה, לחצו על כפתור "נגן" או הקישו על F5 והתוכנה תתחיל לסרוק.

בואו לפייסבוק של נקסטר

ההתרעות אמורות לצפצף אוטומטית, אבל אם לא קורה כלום גשו ל"אפשרויות" (Options) ואז "אפשרויות מתקדמות" (Advanced Options), סמנו את התיבה למעלה (כפי שמופיע בסרטון), ובחרו את כרטיס הרשת שלכם מהרשימה הנפתחת. אם התוכנה עוזרת לכם לגלות שמישהו אכן גונב את חיבור האינטרנט שלכם, הצעד הראשון יהיה לשנות את הסיסמה, לא רק שהפורץ מכרסם ברוחב הפס שלכם הוא יכול גם לגשת למידע האישי שלכם.

לכל מדריכי הווידאו