אחרי ארבע שנים בהן לא זכה לעדכון משמעותי, השנה זכה ליין המקבוק פרו לשדרוג נכבד, הכולל עיצוב דקיק וכמובן את סרגל ה-Touch Bar, שמחליף את כפתורי ה-F במסך מגע צר עם מקשים שמתחלפים בהתאם לתוכנה.

במהלך התנסות קצרה במחשב, השתמשנו בסרגל המגע עם תוכנת Keynote (המקבילה לפאוור-פוינט) כדי לשחק עם פלטת הצבעים, ב-Pages (המקבילה לוורד) כדי להקליד משפטים באמצעות משלים המילים האוטומטי ובדפדפן הספארי כדי לסגור ולפתוח לשוניות. אמנם, הייתי מאוד ספקטית לגבי המאפיין החדש וחשבתי שמדובר בגימיק ותו לא, אך אני חייבת להודות שמיהרתי להגיע למסקנות וכנראה שאפל עלתה כאן על משהו.

סרגל המגע החדש במקבוק פרו הוא ללא ספק אקססורי מגניב, שמוסיף לעיצובו של המחשב. יחד עם זאת, אני עדיין לא סגורה לגבי השימושיות שלו. אהבתי את האינטראקטיביות שלו והעובדה שהוא משתנה בכל רגע נתון בהתאם לתוכנה שבה משתמשים, אבל בפועל – הייתי מסתדרת מצוין גם בלעדיו.

שימו לב: מדובר ברשמים ראשונים בלבד ולא בסקירה מקיפה.

המקבוק פרו המשודרג מגיע עם משטח עכבר גדול במיוחד - פי 2 מזה המצוי בדגמים הקודמים. הוא גם מאמץ גרסה משודרגת וחדשה של ה״פרפר״ - מנגנון מקלדת דקיק שחשפה אפל עם המקבוק הקודם שלה. אני באופן אישי פחות התחברתי למקלדת החדשה ואני גם קצת חוששת ממשטח העכבר העצום, שבקלות יכול להפריע בהקלדה. מה שכן – למרות שהעכבר כביכול לא לחיץ, אפל הצליחה לדמות את אפקט הלחיצה באופן מושלם, ואתם ממש לא תרגישו בהבדל.

עוד ב-Geektime:
הגאדג'ט שיהפוך כל אופניים לחכמים
התוכנה שלומדת עליכם הכל כדי להפיל אתכם בפח

המקבוק פרו החדש, שמוצע בשני גדלים – 13 ו-15 אינץ׳ – כולל מסך רטינה משודרג עם בהירות וניגודיות גבוהה ב-67% מהדגם הקודם. אפל בהחלט עומדת בהבטחותיה "על הנייר", ומדובר כאן באחד המסכים המרשימים שנתקלנו בהם. מבחינת סאונד, לצידי המקלדת ניתן להבחין בשני רמקולים עוצמתיים שמספקים צליל איכותי, ויש שיגידו חזק מידי כאשר הם בעוצמה מקסימלית. מבחינה חיצונית אין הפתעות – אפל שמרה על המראה היוקרתי והיפהפה של המחשב, תוך קיצוץ משמעותי בעובי מסגרת התצוגה. בנוסף, כמובטח – הלוגו המואר הוחלף באחד סטטי, שהוא בעצם מראה.

מבחינת חוויית השימוש, הרגשתי די בבית; למעט ה-Touch Bar, מנגנון המקלדת ומשטח העכבר המוגדל, הכל נשאר פחות או יותר אותו הדבר. האם סרגל המגע החדש מצדיק את קפיצת המחיר? עדיין מוקדם מדי להגיע למסקנה נחרצת לגבי זה. ההרגשה היא שאפל בהחלט ניסתה להציג כאן משהו אחר, ויהיה מעניין לראות אם יצרניות אחרות, שעד כה ייצרו מחשבים ניידים עם מסכי מגע שמעט מוזר להשתמש בו, יאמצו את הפיצ׳ר החדש.

מחירי המקבוקים החדשים עם הטאץ' באר בישראל הם בין 9,000 לכ-14,000 שקלים.

המחשב באדיבות אמירים הפצה


הכתבה פורסמה במקור באתר Geektime