איידיגיטל, המשווקת המורשית של מוצרי אפל, הכריזה היום על מהלך שיווקי שנועד לנסות לגרום לישראלים לקנות יותר מחשבי מק של אפל. לצורך כך, תקיים החברה ביוני את Mac Month - "חודש המק", במהלכו היא תציע הטבות שנועדו לגרום לישראלים להיפטר מהמחשבים הניידים מבוססי מערכת ההפעלה חלונות ולעבור למחשבי ה-OS X של אפל.

מקבוק 12 אינצ' (צילום: יאיר מור, NEXTER)
דק, קל ועם שקע אחד להכל. המקבוק החדש | צילום: יאיר מור, NEXTER

במסגרת חודש המבצעים יתקיימו ב-10 הסניפים של איידיגיטל, הפרושים ברחבי המדינה, הדרכות קצרות על מחשבי מק בכל שעה עגולה במהלך היום. מי שיבחר לרכוש מחשב נייד של אפל ייהנה מהנחה של עד 12% על מחיר המחשב ועד 15% אם יבחר לרכוש גם את שירות האחריות המורחבת לשלוש שנים, iDigital Care. בנוסף, יוצעו מגוון אביזרים נלווים בהנחות של עד 20% ולאחר הרכישה יוכל כל רוכש להשתתף במעין סדנת הכשרה בת שעתיים להיכרות מעמיקה יותר עם מערכת ההפעלה של אפל שתיערך בתל אביב, ירושלים וחיפה.

מנכ"לית איידיגיטל, איילת צרפתי-רוזן, סיפרה כי לפי סקר שערך מכון "כלים שלובים" עבור החברה ביוני 2014 נמצא שמחשבי מק נהנים בישראל מתדמית מצוינת: מתוך 70% המבוגרים באוכלוסייה היהודית המחזיקים מחשבים ניידים, 49% מאמינים כי מחשבי אפל הם המתקדמים ביותר, לעומת 28% בלבד ל-Dell ו-24% ל-HP; 43% מבעלי המחשבים הניידים סוברים כי סדרת מק היא האיכותית ביותר, לעומת 33% ל-Dell ו-29% ל-HP; כשנשאלו מה המחשב הנייד המועדף עליהם, ענו 47% מק - יותר מכפליים מ-Dell (23%) ו-HP (21%).

למרות כל זאת, בפועל נמכרים מחשבי מק בישראל פחות ממחשבי יצרניות ה-PC הגדולות. לפי נתוני חברת המחקר GFK ישראל, ב-2014 החזיקו המחשבים הניידים של אפל בנתח שוק של 7.9% מכלל הניידים שנמכרו בארץ (8.1 ברבעון הראשון של 2015). מצד אחד, זוהי עלייה משמעותית לעומת 5.1% ב-2013 ו-4.5% ב-2013, אך צרפתי רוזן טוענת כי אין סיבה שלא ניתן יהיה לשפר את המצב אף יותר, במיוחד לאור העובדה שבשנתיים האחרונות הוסיפה אפל למערכת ההפעלה שלה לראשונה תמיכה מלאה בעברית, מה שאמור לכאורה למחוק את הייתרון הוותיק של מיקרוסופט בשוק המקומי.

לצד תמיכה בעברית, מערכת הפעלה שאמורה להיות ידידותית יותר מחלונות ומחירי מבצעים מפתים, מקווה איידיגיטל ליהנות מהמילה האחרונה שנחתה בחנויותיה בימים אלה: מחשב המקבוק החדש של אפל בגודל 12 אינצ'.

חנות iDigital במתחם שרונה (צילום: עמית שמש)
הדרכות כל שעה והנחות כל הזמן. חנות איידיגיטל במתחם שרונה | צילום: עמית שמש

המחשב החדש, שהוצג לראשונה לפני חודש וחצי באירוע השקת האפל ווטש, הוא החזון של אפל לעתיד המחשבים הניידים: עוביו רק 13.1 מילימטר משקלו 907 גרם בלבד, בזכות ההתבססות על מעבד Core M החדש של אינטל, המציע צריכת חשמל נמוכה ואינו צריך מאווררים, מה שחוסך מקום בגוף המחשב. הוא כולל מסך Retina (או ליתר דיוק IGZO של שארפ) ברזולוציית 2K, מקלדת חדשה המבטיחה לחיצה נוחה יותר ותאורת מקשים חסכונית וברורה, משטח היודע לזהות רמות שונות של לחיצה ולבצע פעולות שונות בהתאם, חיבור אחד מסוג USB Type-C המחליף את כל חיבורי המחשב הקיימים (מלבד חיבור האוזניות) וסוללה הממלאת כמעט את כל הגוף ומבטיחה יום עבודה (כ-9 שעות).

המחשב יימכר בחנויות איידיגיטל במחיר של 7,500 שקל לדגם הבסיסי, המגיע עם אחסון בנפח 256 גיגה-בייט, ו-9,260 שקל לדגם היקר יותר, המגיע עם אחסון בנפח 512 גיגה-בייט. מחיריו במסגרת מבצעי "חודש מק" יהיו 6,600 שקל למחשב לבדו ו-6,374 למי שיוסיף את חבילת iDigital Care (כ-1,000 שקל) באילת תתווסף הנחת המע"מ ותוריד את מחיר המחשב אל מתחת ל-6,000 שקל. הוא מוצע בצבעים זהים לאייפון - לבן, כסוף ו"אפור חלל".