לנובו (צילום: מתוך אתר לנובו)
צילום: מתוך אתר לנובו
בקור ובגשם הלונדוני הביאה אמש לנובו לאוויר העולם שלושה מוצרים חדשים לבית יוגה: את היוגה טאבלט 2, היוגה טאבלט 2 פרו ואת היוגה פרו 3. שני מחשבי לוח ולפטופ דקיק במיוחד – כולם בעלי ציר המאפשר להם גמישות וכמה מצבי עמידה, ומכאן השם "יוגה", כמי שמתקפל ומתפתל בשיטת האימון הגופנית הידועה ששמה דגש על גמישות.

מי שהכריז על היוגה פרו 3 היה דיליפ בהאטה, סגן נשיא לשיווק ועיצוב של אזור אירופה, אפריקה והמזרח התיכון. היוגה פרו 3 הוא ממשך הדרך של היוגה פרו 2 והוא מחשב הדגל של הסדרה. מלבד שדרוגי חומרה שתיכף נדון בהם, השינוי העיקרי ביוגה פרו 3, הוא החלפת הציר הסובב של המחשב, בציר אלומיניום חדש, דקיק ועמיד יותר מבעבר. בנוסף תוכנת "הרמוניה" מזהה את מצבי העבודה שלכם, זוכרת באיזה אפליקציות השתמשתם בכל אחד מהמצבים ותציע לכם אפליקציות נוספות, בהתבסס על חוכמת ההמונים – היא תראה באיזה אפליקציות אחרים משתמשים, ותציע לכם יישומים המותאמים לכם.

בצד החומרה: היוגה פרו 3, נהנה ממסך 13.3 ברזולוציית QHD פלוס, כלומר כ-3200 פיקסלים על 1800 פיקסלים. המעבד הוא מעבד אינטל Core M, מהדור האחרון של Core i, כלומר ארכטיקטורת האסוול החדישה בטכנולוגיית ייצור של 14 ננומטר. המשמעות הטכנית – ביצועים חזקים לצד חיי סוללה ארוכים מאוד, מעל לתשע שעות פעולה. למעבד שודך כונן SSD בנפח של 512 ג"ב.

>> לעוד כתבות בנושא טכנולוגיה, הקליקו למגזין "החיבור" >>

יוגה 3 (צילום: ניב ליליאן, לונדון)
צילום: ניב ליליאן, לונדון

 

אשטון קוצ'ר מכניס סאב וופר

על שני מחשבי הלוח הכריז באמצעות ועידת וידאו השחקן אשטון קוצ'ר, שגוייס לחברה בשנה שעברה כ"מהנדס מוצר". בתכל'ס – השחקן הוא המציג של החברה ומשמש שגריר של החברה הסינית הפחות מוכרת, במערב, אבל לפי נשיא איזור אפריקה אירופה והמזרח התיכון של החברה – קוצ'ר הוא גיק, שבאמת מעורב בפיתוח המוצרים ולא רק פנים יפות ומוכרות.

מחשב הלוח הפשוט יותר שהוכרז, ה-Yoga Tablet 2, הוא דור חדש למחשבי הלוח של יוגה, שהוצג בשני גדלים – שמונה אינץ' ועשרה אינץ', ועם שני סוגים של מערכות הפעלה: אנדרואיד ו-Windows 8.

יוגה 3 (צילום: ניב ליליאן, לונדון)
צילום: ניב ליליאן, לונדון
המסך הוא מסך הפרדה גבוהה מלאה (Full HD), עם מעבד אינטל Atom מדגם Z3745 במהירות 1.8 גה"צ וארבע ליבות. האחסון פה הוא 32 ג"ב שניתנים להרחבה באמצעות כרטיס חיצוני, ושני גיגהבייט של זיכרון.

הבעיה העיקרית של היוגה טאבלט מהדור הראשון, הייתה הציר. הוא היה חלשלוש, מוזר ובעייתי. בדור הנוכחי של ה-Yoga Tablet 2, ניכר שיפור, אבל אנחנו לא בטוח שהוא מספיק. למחשב הלוח יש שלושה מצבי עבודה: אחיזה, הטייה ועמידה. בדגם החדש נוסף מצב רביעי, בזכות חור עגול שנקדח ברגלית, ומאפשר מצב תליה.

טאבלט עם מקרן

אבל מחשב הלוח המעניין יותר, אותו שמרו בלנובו לסוף ההכרזה הוא ה-Yoga Tablet 2 Pro. הטאבלט החדש, בגודל של 13.3 אינץ' עם רזולוציית QHD, הוא טאבלט לבידור ביתי, מתוך הבנה שרוב משתמשי הטאבלטים משתמשים בהם למעשה בבית ולא בחוץ (לפי החקר של לנובו). עוד התקינו בו לנובו מקרן זעיר, מה שמכונה באנגלית Pico Projector, טכנולוגיה של טקסס אינסטרומנטס שכבר קיימת כמה שנים, אבל עוד לא צברה תאוצה. בצד הסאונד, ולדברי אנשי לנובו זה היה רעיון של קוצ'ר – הותקן בגב הטאבלט רמקול סאבוופר, לצד שני רמקולים קדמיים.

יוגה 3 (צילום: ניב ליליאן, לונדון)
צילום: ניב ליליאן, לונדון

מההתנסות שלנו איתו, התצוגה מצוינת. המקרן הוא רעיון חביב, אבל עצמת ההארה שלו לא מספקת. מתוך שיחה עם ג'ף מרדית, המנהל הכללי של מוצרי הטאבלט בלנובו, הודגש העניין שהמקרן מאפשר לנו ליהנות מאפשרות הקרנה של סרטים או תוכניות, בלי הרבה מחשבה. עוד עלה בשיחה הרעיון שהקרנה, בניגוד למשל להקרנה על מסך טלוויזיה, יוצרת חווייה אינטימית יותר.

גם הציר שלו והמעמד, בניגוד ליוגה טאבלט 2, בנויים לתלפיות. הם הרבה יותר חזקים ממה שראינו בדגם השני, וננעלים עם כפתור פתיחה. גם כאן, יש אפשרות תליה.

סיכום ופרשנות

ההכרזה בעיקרה הייתה הכרזה על מתיחת פנים למוצרים קיימים. מלבד חומרה יותר חזקה, הוצגו שינויים מבניים גם במחשבי הלוח וגם במחשב הלפטופ, שהוא דק מאוד וניתן לפרישה שטוחה לחלוטין על שולחן (שימוש אפשרי: משחקי לוח). לנובו הציגו כמה רעיונות נועזים, כמו המקרן הזעיר ששולב בטאבלט, או לשלב סאב וופר בגב שלו ולהפוך אותו למכשיר בידור ייעודי. השיפור בציר ובמעמד של הטאבלטים – היה שינוי הכרחי, וניכר שיפור. יהיה מעניין לראות עד כמה הטאבלטים האלה יצליחו בשוק.

גילוי נאות: הכותב היה אורח חברת לנובו בלונדון.  

>> הכתבה פורסמה במקור במגזין "החיבור". הקליקו כאן לעוד כתבות