מחפשים מחשב נייד חדש? אספנו את הלפטופים המומלצים וחילקנו אותם לשלוש קטגוריות לפי המחיר שלהם: מ-"החסכוני", כלומר בעל תמורה טובה מאוד במחיר נמוך, דרך "קל ונייד" לקטגוריית הביניים ועד "מחשב מנהלים", לדגמים היקרים יותר. בכל קטגוריה, השתדלנו להביא לפחות מחשב אחד משתי התצורות הנפוצות כיום – האחת תצורה האולטרהבוק, כלומר התצורה הקלאסית של נייד רק באדרת דקה ומרשימה יותר והשנייה, הההיברידיים, אלה שניתן להשתמש בהם הן כטאבלט בלבד והן כמחשב נייד מלא.

בואו לפייסבוק של נקסטר

החסכוניים: לסטודנטים ולבית

אין תמונה
Asus VivoBook S400

Asus VivoBook S400מאז צאתם לשוק, הפכו ה-S400 (ואחיו הקטן, ה-S200) ללהיטי מכירות, ולא בכדי. תמורת כ-4,000 שקלים בלבד, זו אופציית מחשב המגע המשתלמת ביותר – מעבד Core i5, ששה גיגהבייט זיכרון, מסך 14 אינץ', חצי טרה של אחסון ועוד 24 ג"ב של SSD המיועדים לווינדוס 8, יוצרים תמהיל נעים, תגובתי, נוח לשימוש ועם חיי סוללה טובים. הוא לא מושלם, אבל במחיר הזה אתם מקבלים יופי של תמורה לכסף שלכם.

אין תמונה
Samsung ATIV Smart PC

Samsung ATIV Smart PCבתחום של המחשבים ההיברידיים, כאלה שהם גם טאבלט וגם מחשב נייד אם מחברים אליו מקלדת תואמת, סמסונג נכנסה חזק ונותנת פייט למותגים הבוגרים ממנה. נכון, ה-smartPC הוא קצת כבד, אבל בשביל פחות מ-3,000 שקל, אתם מקבלים שני גיגהבייט זיכרון, אחסון SSD של 64 ג"ב, טאבלט 11.6 אינץ', עם מצלמה קדמית ואחורית ומעבד Atom Z2760. לסטודנטים, זו עסקה מעולה.

קל ונייד: למקצוענים בדרכים

אין תמונה
HP Envy X2

HP Envy X2כשפרץ גל המחשבים ההיברידיים, אחד ממחשבי הדגל שמיקרוסופט הציגה היה ה-Envy X2, ולא לחינם. במיטב המסורת של HP, ה-Envy הוא מחשב בנוי לתלפיות, כולו בגוון מתכתי ויפהפה, כאשר שני חלקיו משתלבים יחדיו ומשלימים אחד את השני עיצובית. גם מבחינת חומרה, הוא אחד החזקים בקטגוריה: מעבד Atom Z במהירות 1.8 גיגההרץ, שני גיגהבייט זיכרון, עושר של חיבורים, חיי סוללה ארוכים ומסך 11.6 מסוג Anti Glare שעדיף לעבודה בדרכים. המחיר – פחות מ-5,000 שקלים.

אין תמונה
acer aspire s7

Acer Aspire S7עוד בכתבת קרב המחשבים ההיברידיים, התרשמנו מאוד מה-7S של אייסר. למעשה, זהו אחד המחשבים הכי טובים שעברו תחת ידינו אי פעם. הוא אולטרהבוק דק ועצמתי (Core i5, ארבעה גיגהבייט זיכרון ו-128 גיגהבייט של אחסון SSD), שמעוצב בצורה מקורית עם משטחים לבנים מבריקים, זכוכית גורילה מבחוץ וגוף פנימי מתכתי, וכולל אפילו מקלדת מוארת באור ירקרק נעים. הוא משדר מראה עתידני, והמינוס היחיד שלו הוא חיי סוללה קצרים במקצת. המחיר שלו קצת עלה מאז צאתו לשוק, והוא עומד על כ-7,000 שקלים, אבל הוא עדיין תמורה מצוינת לכל שקל שתוציאו.

מחשב מנהלים: מחשבי יוקרה לבעלי הפרוטה

אין תמונה
Lenovo X1 Carbon Touch

Lenovo X1 Carbon Touchה-X1 קרבון (פחם), הוא מחשב הדגל של לנובו לעסקים. זהו מחשב שחור בעיצוב הקלאסי של החברה, שמשדר שקט ורצינות. הפלסטיק שלו איכותי ונעים למגע ותמצאו כאן גם מקלדת אי מלאה ומשטח הצבעה גדול, בנוסף לפטמת ההצבעה האדומה המפורסמת. יש לו מסך 14 אינץ' (לא מספיק בהיר לטעמנו ולא מספיק מפורט), ומפרט הכולל שמונה גיגהבייט זיכרון ו-180 גיגהבייט אחסון SSD, לצד מעבד i5 חזק וחריץ לכרטיס SIM לגלישה סלולרית, כך שתהיו מחוברים מכל מקום.

הסאונד שלו סביר, אבל אל תבנו על המצלמה. בסך הכל זה אחד המחשבים הטובים והקלים שתמצאו כיום בשוק, וגם העמידים, בזכות שלדה מסיבי פחם, שגם העניקה לו את שמו. הסוללה תספיק לשש שעות עבודה ועבור התענוג תשלמו קצת יותר מעשרת אלפים שקלים.

אין תמונה
Asus Zenbook Prime Touch

Asus Zenbook Prime Touchבכתבת ההיברידיים, דגם זה של אסוס נאבק מרה עם ה-S7 על המקום הראשון. המחשב הזה, שמתהדר בעיצוב המתכתי והמקורי של אסוס עם החריטה המעגלית בגבו שהפכה לסימן מזהה של החברה, הוא מחשב דק ועצמתי מאוד. עם מעבד  Core i7 במהירות 3 גה"צ, ארבעה גיגהבייט של זיכרון מהיר ואחסון SSD עצום – 256 ג"ב. לצד מסך IPS בגודל 13.3 אינץ', עם צבעים נהדרים לטעמי וחדות מעולה, זהו מחשב מהמשובחים שבנמצא. תג המחיר שלו הוא כ-8,500 שקלים.

למדריכים נוספים קליק