בעיני רבים נחשב דפדפן הכרום של גוגל לתוכנה המועדפת לגלישה באינטרנט, ולא בכדי: זהו דפדפן מהיר ופשוט, עם תוספות והרחבות רבות. אולם, כעת מתברר כי מאחורי כל הטוב שהדפדפן מציע, מסתתרת בעיה שעלולה לפגוע בחיי הסוללה של מחשבים ניידים.

גוגל כרום
עשוי מכרום, זולל ליתיום. לוגו דפדפן כרום

על פי דיווח באתר פורבס, השימוש בדפדפן הכרום כרוך בצריכה רבה יותר של אנרגיה בהשוואה לדפדפנים אחרים. למעשה, הסובלים העיקריים מבעיה זו הם המשתמשים בדפדפן הכרום במחשבים הניידים המריצים את מערכת ההפעלה Windows של מיקרוסופט, כאשר לפי הערכות זלילת הסוללה שלו עשויה להגיע עד לכדי 25 אחוזים יותר מאשר במערכות הפעלה אחרות או דפדפנים אחרים.

המקור לבעיה נעוץ בעובדה כי דפדפן הכרום מעמיס עבודה רבה יותר על המעבד. זאת משום שהוא מבצע יותר פעולות בשנייה מאשר בעבודה רגילה של המחשב - למעשה, פי 15. מספר הפעולות הגבוה גורם למאמץ יתר של המעבד, המעלה את צריכת האנרגיה שלו ומקצר משמעותית את חיי הסוללה.

בעבר, הודתה גוגל כי דרישתו של כרום מהמעבד לעבודה בקצב של פי 15 מתוכנות אחרות עלולה לגרום לצריכת חשמל גבוהה בכ-25 אחוזים מהמקובל. הבעיה הגדולה יותר, לטענת פורבס, היא שלמעשה אין פתרון, היות שלא ניתן לאפשר למעבד לעבוד רק חלק מהזמן בקצב המהיר שדורש כרום. עם זאת, לפי הדיווח גוגל תבדוק ותטפל בבעיה במידת הצורך.

כעת, נשאלת השאלה מה עדיף יותר: חווית משתמש או חיי סוללה קצרים במיוחד. התשובה נתונה לשיקול המשתמש בלבד.

הכתבה התפרסמה במקור באתר TGspot