ימים ספורים אחרי שחרור הגרסה האחרונה של Windoes 10, מערכת ההפעלה הפופולארית ביותר בעולם למחשבים, הודיעה מיקרוסופט על השהיית העדכון עד להודעה חדשה. הסיבה: באג משמעותי שהעלים למשתמשים קבצים מהמחשב. 

משתמשים התלוננו: נעלמו לנו מסמכים ותמונות

למיקרוסופט יש מיליוני משתמשים בקבוצת הבטא של Windows שנקראית Windoes Insider – והם בודקים גרסאות שונות של מערכת ההפעלה ופיצ’רים חדשים לפני הגעתם לשוק הרחב. אלא שמסתבר שגם הבדיקות הנרחבות הללו לא הספיקו הפעם, שכן עדכון אוקטובר ל-Windows 10 שהושק מוקדם יותר השבוע גרם ללא מעט משתמשים להיות חרדים לגורל הקבצים שלהם.

בימים האחרונים עלו דיונים בפורומים, ב-Reddit ובאתר התמיכה של מיקרוסופט על כך שחלק מהמשתמשים שעדכנו גרסה גילו שהמסמכים והתמונות שלהם נעלמו. במקרים חריגים אף יותר – היו כאלה שדיווחו שפרופיל המשתמש שלהם פשוט נמחק. בעקבות התלונות, מיקרוסופט הודיעה כי היא משהה את העדכון של Windows 10 (גרסה 1809) עבור כל המשתמשים, והיא בודקת את הדיווחים בנוגע לקבצים הנעלמים שהופיעו אצל משתמשים *בודדים*.

יש לציין כי ההשפעה של הבאג האחרון יחסית מינורית שכן מיקרוסופט טרם הציעה את העדכון לכלל משתמשיה באופן אוטומטי דרך מערכת העדכונים. משתמשים שרצו לעדכן לגרסה האחרונה יכלו לעשות זאת, אבל רק באופן ידני.

פורסם ב-Geektime

עוד ב-Geektime

ההכרזות הכי חשובות של מיקרוסופט מהלילה
בזכות עדכון תוכנה: נהגי טסלה קמו הבוקר עם מצלמת דרך חדשה ומשחקי אטארי

בכל מקרה, אם אתם נמנים עם המשתמשים שהתקינו את העדכון באופן ידני והבחנתם שנעלמו לכם קבצים, מיקרוסופט ממליצה לצמצם עד כמה שניתן את השימוש במכשיר ולפנות אל מוקד התמיכה שלה בהקדם האפשרי. אם רק הורדתם את העדכון אבל עדיין לא התקנתם אותו – מומלץ כמובן לא להתקין. ברגע שמיקרוסופט תבדוק את מקור הבעיה ותספק לה פתרון היא תשחרר בשנית את עדכון אוקטובר, בתקווה, נטול באגים.