המקלדת החכמה Smartype של דב מורן  (צילום: דרור גלוברמן)
בתוך מקלדת יש מסך צבעוני, עם אפשרויות לתצוגה של דואר אלקטרוני, שעון, תמונות ועוד | צילום: דרור גלוברמן

הבוקר (ד'), השיק היזם דב מורן, מוצר חדש – מקלדת חכמה, תחת השם Smartype. המוצר של מורן משלב בתוך מקלדת קיימת מסך צבעוני, הכולל "אפליקציות מקלדת" – עם אפשרויות לתצוגה של דואר אלקטרוני, שעון, תמונות ועוד.

על פי ההודעה לעיתונות, הרעיון הוא להפוך את המקלדת למוצר המתעדכן מהרשת, באופן דומה למערכות הפעלה וניידים חכמים. ראוי לציין שכבר קיימים בשוק מוצרי מקלדות המכילים מסך מובנה, אך לאלה יש מסך פשוט. המקלדת Smartype, שהיא מיזם ישראלי לוקחת את העניין צעד קדימה, עם תכונות כמו הצגה של הטקסט המוקלד.  

דס מורן מדגים את את המקלדת החכמה Smartype (צילום: דרור גלוברמן)
דב מורן מדגים את המקלדת | צילום: דרור גלוברמן

מורן, האיש שאחראי להמצאת ה-Disk on Key, בשנה האחרונה מעורב בכמה וכמה מיזמים כמו מיזם טלוויזיה ורשת חברתית להשוואת מחירים ושירותים, זאת לאחר שהמיזם הקודם שלו, Modu, ליצירת טלפונים סלולריים בעלי מעטפת מתחלפת,  נכשל. 

באירוע אמר מורן כי רוב העולם לא מקליד הקלדה עיוורת, והרוב מקלידים כשהם מביטים במקלדת. לטענת מורן, בארצות הברית, פחות מעשרים אחוז מהאוכלוסיה לא לומדים הקלדה עיוורת. והמסך המובנה במקלדת החדשה מבית היוצר שלו, אמור לספק לכך מענה.

המקלדת החכמה Smartype של דב מורן (צילום: דרור גלוברמן)
ל-smartype תהיה תמיכה מלאה בעברית והיא תהיה זמינה כבר השבוע בחנויות, | צילום: דרור גלוברמן

עוד ציין מורן כי כרגע למקלדת יש מסך רגיל, ובעתיד, יהיה למוצר מסך מגע. למקלדת יש מעבד  ומערכת הפעלה קטנה וגנרית משלה, עם ממשק פיתוח מותאם. מורן גם מדבר על אפשרות של מוצר עצמאי, שיכיל גם יכולות עיבוד משמעותיות משלו.

שוק המקלדות הרגילות עתיד להתכווץ, מציין מורן. "אני אשמח אם יהיה לנו עשרה אחוזים מהשוק של השוק – ששה מיליון מקלדות".

ל-smartype תהיה תמיכה מלאה בעברית והיא תהיה זמינה כבר השבוע בחנויות, כרגע המקלדת תומכת בווינדוס בלבד והיא מקלדת מחווטת. הפונט, אגב, שמוצג על המקלדת, הוא אותו הפונט שמופיע על המסך. המחיר:  399 שקלים.

_OBJ

>> הסוף לפירורים: הכירו את המקלדת שתמיד נשארת נקייה

>> חיקוי של אייפון 5 מוצע למכירה לפני שהושק