מיקרוסופט הטילה בשבוע שעבר פצצה לא קטנה במהלך כנס Ignite, כאשר הכריזה כי חלונות 10 צפויה להיות הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה שלה. זה אולי נשמע כאילו מיקרוסופט נוטשת את Windows, אך ההיפך הוא הנכון - מיקרוסופט מעוניינת להמשיך ולפתח את מערכת ההפעלה שלה, אך לעבור מהשקת גרסה חדשה כל מספר שנים לשיפורים ועדכונים קטנים באופן תדיר.

חלונות 10
חלונות 10

על המהלך הודיע ג׳רי ניקסון בכנס Ignite שנערך בשיקגו. הוא אמר כי בקרוב צפויה החברה לשחרר באופן רשמי את חלונות 10, הלוא היא הגרסה האחרונה של מערכת ההפעלה, אך מיהר להוסיף שחלונות לא הולכת לשום מקום. במקום זאת, הוא הסביר, מערכת ההפעלה חלונות תהפוך לשירות (Windows-as-a-service). כלומר, במקום שחרור גרסה חדשה לגמרי מידי כמה שנים, מיקרוסופט תשפר את מערכת ההפעלה באמצעות עדכונים שוטפים. שדרוגים כאלה עשויים להיות לרכיבים מסוימים במערכת בכל פעם, כך שקל ופשוט הרבה יותר לבצע אותם.

עוד ב-Geektime:

דובר החברה אמר כי ״לקוחותיה של מיקרוסופט יכולים להיות בטוחים שחלונות 10 תישאר מעודכנת תמיד, ואנו צופים לה עתיד ארוך ומלא בחידושים״.

לא מדובר בבשורה מהפכנית, שכן המודל מבוסס על דפוס שהפך נפוץ בזכות עולם המובייל, שהביא עימו עדכונים קבועים למערכות ההפעלה ומאומץ כעת על ידי העולם המסורתי יותר של המחשב האישי. מדובר בחלק מהמאמץ המרכזי של מיקרוסופט למתג מחדש של מערכת ההפעלה חלונות כשירות, במקום מוצר.

הכתבה התפרסמה במקור באתר Geektime