רגע לפני שגוגל פותחת את כנס המפתחים השנתי שלה, Google I/O, היא מעדכנת את כרום לגירסה 74, שהפעם עונה על בקשות של לא מעט משתמשים, ומעכשיו הם יוכלו להתאים את הדפדפן האהוב עליהם לצרכים שלהם.

להקל על העיניים ואפילו לחסוך סוללה

בראש ובראשונה, Chrome 74 מגיע סופסוף עם תמיכה ב-Dark Mode לווינדוס ו-macOS. עם הכניסה של מסכי OLED גם לעולם הלפטופים והתצוגות החיצוניות, הדרישה ל-Dark Modes ברחבי מערכות ההפעלה עולה ועולה, אבל גם אם כל מערכת ההפעלה תומכת במצב שכזה, האפליקציות שבהן אתם משתמשים צריכות גם הן לתמוך בו.

ל-Dark Mode יש מספר יתרונות כמו צריכת אנרגיה נמוכה יותר במסכי OLED והקלה כללית על עיניהם של אלו שעובדים בשעות הערב המאוחרות, במקום הסינוור הקבוע ממסכים לבנים. וכמובן אי אפשר להקל ראש בהעדפות של משתמשים שפשוט מעדיפים את המראה הזה על פני המראה הבהיר הקלאסי.

פורסם ב-Geektime

עוד ב-Geektime

אינטל משיקה מעבדים חדשים ללפטופים שמגיעים לביצועים של מחשבים נייחים
סטארטאפ אמריקאי: Otonomo הישראלית העתיקה את ה-API שלנו, כולל הטעויות

שימו לב שה-Dark Mode מגיע בהדרגה למשתמשי ווינדוס, ובחלק מהמחשבים של חברי המערכת הוא הופעל אוטומטית עם השדרוג לכרום 74 (בעיקר במחשבים בתוכנית Windows Insider), ואל חלקם השינוי טרם הגיע, אז יתכן ותצטרכו להמתין עוד קצת בסבלנות.

כך תשנו את הגדרות מערכת ההפעלה בשביל להשתמש ב-Dark Mode

ה-Dark Mode בכרום 74 לא אפשרי להפעלה ידנית דרך התפריטים של כרום, והוא קשור באופן הדוק להגדרות התצוגה שלכם ב-Windows. כלומר, בשביל לעבור ל-Dark Mode תצטרכו להיכנס להגדרות הצבעים (Colors) בווינדוס 10 ותחת ״Choose your default app mode״ בחרו ב-Dark. לצערנו, הדבר אומר שלא תוכלו להגדיר למשל שכרום יהיה ב-Dark Mode, בעוד אפליקציות אחרות יהיו במצב תצוגה רגיל. במקים אתם יכולים ליהנות מ-Dark Mode כבר מגירסה 73, אבל אם פספסתם אותה, היכנסו להגדרות המחשב, General ובחרו ב-Appearance ב-Dark (בהנחה שאתם כמובן על מערכת ההפעלה האחרונה, Mojave).

כך תשנו את הגדרות התצוגה ב-Windows 10


כך תשנו את הגדרות התצוגה ב-macOS 10.14

זהו השינוי הויזואלי הבולט ביותר בכרום 74, אבל ישנו עוד עדכון מעניין מאחורי הקלעים של הדפדפן שיסייע למפתחים לתת לגולשים חווית גלישה קצת יותר מותאמת ופחות מבחילה: ישנם משתמשים שמתלוננים על כך שאנימציות ותנועות קלות באתרים עשויות לגרום להם לבחילה קלה.

במערכות הפעלה כמו אנדרואיד ו-iOS כבר התייחסו לתלונות האלו ומאפשרים לכם לבטל חלק מהאנימציות ואפקטי ה-Parallax, וכעת תוכלו להוסיף לאנימציות באתר שלכם אפשרות שפשוט מכבדת את הגדרת מערכת ההפעלה להגבלת אפקטי תנועה. לצער הגולשים, הם כעת תלויים בחסדיהם של מפתחי האתרים, וגם את האפשרות הזו לא יכולים להפעיל ידנית.

בתחילת חודש מאי גוגל עומדת להכריז על לא מעט חידושים למפתחים ולמשתמשי האקוסיסטם שלה ב-Google I/O, כך שעוד חדשות רבות עשויות להחשף לקראת ובמהלך הועידה, גם בנושא כרום.