הייתם קונים מחשב בחלקים, שכל חלק יודע לתת לו שדרוג אחר? ה-X1 Tablet השאפתני של לנובו מכוון לשלושת הקוראים (או אולי להמונים) שענו כן. החברה הציגה ב-CES את הטאבלט המודולארי הראשון, וכאשר התערוכה תיפתח רשמית, ננסה אותו.

 

מדובר בטאבלט מסדרת היוגה, שאפשר לחבר מודולים שונים לדופן התחתונה שלו. כל חלק מתחבר בנפרד, ואי אפשר לשלב ביניהם. מודול אחד מוסיף 15 שעות לסוללה ומספק עוד יציאות USB ו-HDMI בגודל מלא לחיבור למסכים או אביזרים אחרים. מודול אחר מוסיף מקרן זעיר, המוכר מדגמים קודמים של לנובו, ומודול שלישי מוסיף מצלמת תלת מימד של אינטל מסוג RealSense, שמאפשרת לסרוק עצמים ולזהות פנים לצורך אבטחה של המחשב.

Lenovo X1 Tablet (צילום: Lenovo)
Lenovo X1 Tablet, טאבלט מודולארי | צילום: Lenovo

ה-X1 הופך למעין לפטופ כאשר מחברים אליו מקלדת חיצונית דומה לזו של טאבלט הסרפס מבית מיקרוסופט, ואחרי שאפל הוציאה בלי בושה סטיילוס לאייפד פרו שלה, גם לנובו מציעה לרכוש בנפרד סטיילוס לעבודה על ה-X1.

ל-X1 יש תמיכה בתקשורת סלולרית מדור רביעי (LTE), הוא שוקל  קילו וכמה גרמים ובגבו יש רגלית נשלפת בשביל להשעין אותו על השולחן בזמן העבודה - עוד טריק שהחברה למדה מסדרת הסרפס של מיקרוסופט.

המחשב יושק בעולם בפברואר והמודולים יהיו זמינים במהלך השנה. עוד לא נמסר מתי המחשב יגיע לישראל, אבל המחירים בחו"ל הם 899 דולר (3,516 שקל) לטאבלט, 149 דולר (583 שקל) למודול שמוסיף סוללה ושקעים, 279 דולר (1,091 שקל) למקרן ו-149 דולר לסורק תלת מימד. הכל יחד יוצא 1,467 דולר, (5,737 שקל), ותגידו ש-NEXTER שלחו אתכם.

עוד בסדרת ה-X1, ישנו היוגה, לפטופ דק (1.67 ס"מ) שלנובו מתגאה בכך שהעניקה לו מסך OLED שאמור להיות חד יותר ובעיקר מדוייק בצבעים השחורים (כלומר שלא תהיה מריחה של צבעים כהים ובהירים שנמצאים סמוכים בתמונה). ליוגה יש גם סטיילוס ומקום אחסון שלא ילך לאיבוד, והדפדפן של מיקרוסופט, אדג', מאפשר לסמן אתרי אינטרנט כמו עם מרקר ולשמור את המידע. הוא יעלה החל מ-1,449 דולר (5,667 שקל) לדגם ללא ה-OLED. המחיר לתוספת הזאת טרם נמסר.

 

 

השלישי בסדרה הוא הקרבון - מחשב נישא לשוק העסקי שכולל כונן SSD בנפח גיגה-בייט,  תמיכה בגלישה סלולרית של עד 300 מגה-ביט לשנייה, תמיכה ב-WiGig (אפשרות להטעין ולחבר מסכים באופן אלחוטי) וסורק טביעת אצבע. יעלה החל מ-1,299 דולר (5,080 שקל).

 

* גילוי נאות: הכותב הוא אורח CEA, המארגנת את התערוכה