קונספט של אייפון 5
כבר בבדיקות

לקראת ההשקה המדוברת בעולם של אייפון 5, איתו יוצג גם המיני אייפד ב-12 בספטמבר, הכל על פי השמועות וללא אישור רשמי של אפל, ממשיכים אתרים ברשת לחשוף תמונות שכביכול דלפו משרשרת הייצור והוכחות חדשות לקיומם של המכשירים.

לוג (קרדיט: טקראנץ')
מישהו עם אייפון 5,2 כבר גולש ברשת ונתפס

בסוף השבוע אתר הטכנולוגיה טקראנץ', חשף את אחת ההוכחות היותר משמעותיות לקיומו של אייפון 5, שלא רק קיים אלא אפילו נמצא כבר בשלב הטסטים אצל נסיינים שונים. המידע הגיע מטיפ של בעל אתר, בטקראנץ' לא חשפו את זהותו, אך הודיעו כי מדובר במקור אמין שכבר עבד איתם בעבר. אותו מדליף שלח להם צילומים של לוגים לשרת שלו שמראים כי מישהו ניסה להתחבר לאתרו דרך אבטיפוס של אייפון 5. המכשיר נרשם כ"אייפון 5,2", והוא מאמין שזהו שם הקוד לאייפון הבא של אפל.

עוד בסוף השבוע מתחזקות מאוד השמועות סביב קיומו של המיני אייפד, אייפד מוקטן עם מסך של 7 אינצ'ים.  האתר Apple.pro פירסם תמונה כביכול של המכשיר, אותה השיג דרך רשת המיקרו בלוגינג הסינית המפורסמת  Sina Weibo. באתר טוענים כי מדובר ב"תמונה נדירה של המיני אייפד", אבל כמובן לא מצליחים לספק ביסוסים נוספים לאותנטיות שלה.

אם אכן התמונות אמיתיות אז למשתמשים צפויה הפתעה, הרי שבחלק האחורי של הכיסוי, אין חריץ המיועד למצלמה, עם זאת הם מסייגים ואומרים כי ייתכן שמדובר באבטיפוס ראשוני בלבד של המכשיר העתידי שרק נועד להעביר את המבנה הכללי שלו.

האם זה מיני אייפד? (קרדיט: apple.pro)
תמונות המיני אייפד שדלפו, יכול להיות שלא תהיה לו מצלמה אחורית?

חיזוק רציני יותר שמתקבל בסוף השבוע מגיע במסגרת משפט הפטנטים הגדול שמתקיים בימים אלה בין אפל לסמסונג. במהלך המשפט נחשף מייל  ככל הנראה מינואר 2011, המייל נשלח על ידי אדי קיו, סמנכ"ל בכיר בחברת אפל והוא מגלה כי החברה מתכננת לייצר את המיני האייפד כבר יותר משנה, עוד מימיו של סטיב ג'ובס.

"אני מאמין שיהיה שוק לטאבלט בגודל של 7 אינצ'ים ואנחנו בהחלט צריכים לבנות אחד", כתב קיו באותו מייל. עוד נחשף כי למרות שג'ובס הצהיר לא פעם את ההתנגדות שלו לאייפד מוקטן, בימיו האחרונים בחברה הוא דווקא "נראה פתוח לרעיון".

>> ההוכחה שאייפון 5 יושק בספטמבר

>> וגם: אופס, מי צינזר את השחיין האולימפי?