תמונת הרקע של ווינדוס XP (קרדיט: מיקרוסופט)
כמה פעמים אתם ראיתם אותה? תוסיפו עוד אחת

זוז הצידה משמר הלילה של רמברנדט, מצטערים בשבילך, תחנת סן לאזאר של מונה, צר לנו גם על המונה ליזה של לאונרדו דה וינצ'י, אבל התמונה הכי ידועה בעולם היא לא יצירת מופת היסטורית, ולא יצירה מודרניסטית חשובה במיוחד, היא אפילו לא ציור.

התמונה, או ליתר דיוק הצילום הכי נצפה בעולם הוא ככל הנראה של שדה ירוק. ולא סתם שדה, השדה והשמיים הכחולים שמופיעים על הטפט שלכם בווינדוס XP, מערכת ההפעלה המפורסמת של מיקרוסופט

בלוג הצילום מורטס הכריז שהתמונה "לונה", שמככבת בערכת הנושא שמגיעה כברירת מחדל בווינדוס XP היא התמונה הכי נצפית אי פעם. כמה נצפית? ההערכה היא שהתמונה נצפתה על ידי הרבה יותר ממיליארד אנשים, כפול מספר הפעמים שכל אחד מהם ראה אותה. מדובר רק בהערכה, אבל זה לא כל כך מופרך.

החישוב מסתמך על ההערכה כי כמיליארד אנשים ברחבי העולם השתמשו ומשתמשים בווינדוס XP וכיון שמדובר בתמונת ברירת מחדל הם ראו אותה לפחות פעם אחת, לפני שהחליפו אותה בתמונת רקע אחרת. אם מוסיפים לזה את מספר האנשים שהחליטו לשמור על התמונה כרקע ונחשפו אליה עוד שוב ושוב בכל פעם שהגיעו לשולחן העבודה של המחשב, אז המספר צומח אפילו יותר.

לתמונה קוראים Bliss וצילם אותה צ'ראלס אוראר. הוא צילם את התמונה בזמן שהיה בהפסקה מפרויקט אחר שהוא עמל עליו באותם ימים. היא צולמה בנאפה ואלי שבקליפורניה. אוראר לא מוכן לחשוף את הסכום שקיבל על צילום התמונה, אבל הוא רומז שמדובר בהרבה מאוד כסף.

אפשר לזקוף להצלחת התמונה את כישלונה של מיקרוסופט לייצר מערכת הפעלה פופולרית יותר מווינדוס XP. כך שעשר שנים אחרי צילום התמונה, אנשים עדיין רואים אותה מככבת על מסכים לא מעטים. לעומת זאת, מי זוכר את הנמר של ווינדוס 95?  בינתיים הודיעה החברה באופן רשמי כי ווינדוס 8, מערכת ההפעלה המהפכנית שלה תצא לשוק ב-26 באוקטובר. 

>> תראו, זאת התמונה הראשונה שעלתה אי פעם לאינסטגרם 

>> וזאת התמונה הראשונה שעלתה אי פעם לאינטרנט