בלי שקעים, בלי אותיות, עם אימוג'י: שורת דיווחים חדשים מכיוון אפל בימים האחרונים מצביעים על שינויים דרמטיים שהחברה מתכוונת לעשות בסדרת המחשבים שלה, מק, ונשמעת קצת כאילו החברה לקחה יותר מדי ברצינות את הסרטון הפארודי הבא מ-2009, שהציג מחשב נייד עם גלגל מגע כמו של אייפוד במקום מקלדת:

בדיווח הראשון, שפורסם בתחילת השבוע בבבלוג היפני Macotakara, נאמר שאפל מתכוונת לחשוף עוד החודש מגוון מחשבים חדשים, ביניהם שדרוגים לסדרת מקבוק פרו, מקבוק אייר חדש בגודל 13 אינצ' וביטול של דגם ה-11 אינצ' של הלפטופ הדקיק.

לפי מקור סיני איתו דיבר כתב הבלוג, כל המחשבים החדשים האלו יגיעו ללא שקעי ה-USB המוכרים, אלא רק עם שקעי USB-C ו-Thunderbolt. למעשה, מדובר בשקע אחד בלבד, ולא בשניים, שכן Thunderbolt הוא בסך הכל גרסה משודרגת של אינטל ל-USB-C, עם יכולות הולכת מידע וחשמל יעילות יותר.

כזכור, לפני כשנה וחצי כבר הציגה אפל את מקבוק (12 אינצ') - מחשב נייד קל ודק שמגיע עם שני שקעים בלבד - USB-C ושקע אוזניות/מיקרופון. כדי לאפשר לרוכשי המכשיר לחבר אליו אביזרים היקפיים קיימים, הציעה להם החברה תמורת 80 דולר מעגן שמפצל את שקע ה-USB-C ל-USB 3.0 רגיל, HDMI לחיבור מסך וגם USB-C להטענה.

זמן קצר לאחר הדיווח היפני אישר בלוג הטכנולוגיה Recode, הנחשב לאחד הבלוגים הטכנולוגיים האמינים בעולם, כי החברה מתכוונת לקיים אירוע ב-27 באוקטובר - יום חמישי הבא. התאריך הזה כנראה אינו מקרי, שכן יממה לפני כן תערוך מיקרוסופט אירוע בניו-יורק, בו תציג את המחשב או המחשבים (והטאבלטים) החדשים בסדרת ה-Surface שלה. לפי Recode, האירוע, שבו יוצגו מחשבים חדשים, צפוי להתקיים במטה אפל החדש בקופרטינו, שרק לאחרונה חובר לחשמל וכולל אולם אירועים תת-קרקעי.

שמועה נוספת שצוברת תאוצה היא זו שמסתובבת ברשת כבר מתחילת השנה, ולפיה אפל מתכוונת לשנות באופן דרמטי את המקלדת. כרגע, ככל הנראה, החברה לא תוותר על המקשים העיקריים, אלא רק על שורת לחצני האפשרויות (F). במקומם יותקן מסך מגע צר, שיציג כפתורים מותאמים לתוכנה הנמצאת בשימוש בכל רגע נתון.

אך דיווח נוסף, של וול-סטריט ג'ורנל, טוען שזו רק ההתחלה: בימים אלה, לכאורה, נמצאת אפל במשא ומתן לרכישת Sonder, סטארטאפ אוסטרלי שפיתח מקלדת מבוססת דיו אלקטרוני. המקלדת של החברה, שאמורה לצאת כאביזר בחיבור בלוטות' למחשבים קיימים בסוף השנה, מוותרת על מקשי האותיות לטובת קוביות זכוכית שתחתן מסך דיו אלקטרוני. המסך יכול להציג סוגים שונים של כפתורים - החל מהאותיות, שגם יחליפו תצורה בין אותיות גדולות לקטנות בשפות לטיניות, דרך אותיות בשפות אחרות (סוף סוף לא נצטרך לדאוג מה קורה למי שקונה מחשב בחו"ל, עם מקשים בשפה זרה), מקשים ייעודיים למשחקים וכמובן גם מקלדת אימוג'י או סימנים אחרים.

לפי הג'ורנל, אפל מתכוונת להכניס את המקלדת של סאנדר (ככה קוראים את זה) למחשבים שלה תוך שנתיים, ולא סביר שמחשב כזה יוצג כבר באירוע הקרוב. אבל מי יודע.