"אם רק הייתי יכול להראות לך עכשיו את הקובץ שנמצא על המחשב שלי בבית" - המשפט הזה הוא כמו סכין בלב חיינו הטכנולוגיים. הרי בעידן שבו כמעט הכל נמצא בענן, איזו הצדקה יש לזה שאיננו יכולים לגשת לקבצים שעל המחשב בבית מכל מקום?

הפתרון של מיקרוסופט לנושא, העונה לשם OneDrive Fetch, קיים כבר כשלוש שנים כחלק מתוכנת OneDrive (לשעבר SkyDrive) למחשבים. עתה, על ווינדוס 10, התוכנה מגיעה כחלק ממערכת ההפעלה ומאפשרת לגשת לקבצים דרך חשבון מיקרוסופט מכל מחשב כמעט, כל עוד המחשב בבית מחובר לרשת. כך תוודאו שבשעת הצורך תוכלו לגשת לקבצים שלכם:

לחצו בכפתור העכבר הימני על סמל הענן הלבן שנמצא בסרגל המערכת שבפינה התחתונה של המסך. ייתכן שתצטרכו קודם ללחוץ על החץ מעלה כדי להציג פריטים נוספים. מתוך התפריט, בחו ב"הגדרות" (Settings).

בלשונית ההגדרות, ודאו כי ה-V השני, "אפשר לי להשתמש ב-OneDrive כדי להביא כל אחד מהקבצים שלי הנמצאים במחשב זה", מסומן (הראשון חייב להיות מסומן גם הוא).

כאשר אתם על מחשב מרוחק, היכנסו מהדפדפן (רצוי בחלון גלישה פרטית) לאתר OneDrive, הזינו את פרטי הכניסה לחשבונכם ובחרו במחשב הרצוי מתוך PCs (ניתן לחבר כמה מחשבים לאותו חשבון).

Voilà - כל תיקיות המחשב שלכם נמצאות כאן. קבצי וידאו אף ניתנים לצפייה מקוונת בתוך הדפדפן.