אין תמונה
"המסך הוא 4.5 אינץ', גם בתנאי תאורה חזקה המסך נראה ברור וחד"

"אנחנו שמחים לחזור לשוק הסמארטפונים", אמר אילן גרינבוים, מנכ"ל יורוקום, במסיבת עיתונאים שקיימה החברה ביום חמישי האחרון. הסיבה לשיבה היא השקתם הקרבה של טלפוני לומיה החדשים של נוקיה, מדגמים 820 ו-920, כאשר האחרון הוא בין מכשירי הדגל של מערכת ההפעלה החדשה של מיקרוסופט לטלפונים סלולריים,ווינדוס פון 8, שהושקה לפני כשבוע.

סמנכ"ל ההנדסה של יורוקום, פירט את היתרונות של הנוקיה 920: מארז פוליקרבונט, ששריטות לא נראות עליו. המסך הוא ארבעה וחצי אינץ', גם בתנאי תאורה חזקה המסך נראה ברור וחד, ציין הסמנכ"ל. המסך הוא מסוג HD+ עם רזולוציה של 1280 על 768 פיקסלים, עם צפיפות פיקסלים של 332 פיקסלים לאינץ'. לצד טכנולוגיית ציור מחדש שמריצה פיקסלים על המסך ומייצרת תנועה חלקה יותר, טוענים אנשי יורוקום.

עוד צויין כי מדובר במסך שאפשר לעבוד עליו עם עיפרון או עם יד עטויה בכפפה (פריט לבוש קבוע בחורף הישראלי הקשה).

אין תמונה
מכשירי ה-920 וה-820 מצויידים גם ביכולת טעינה אלחוטית, יכולת ההולכת ונעשית אופנתית

מתחת למכסה המנוע, ישנו מעבד סנאפדרגון של קוולקום, במהירות 1.5 גיגההרץ. עוד צויין כי המכשירים של נוקיה מצוידים בכל חמשת התדרים הנפוצים של LTE. המשמעות: כל תחום תדרים שיוחלט עליו לרשתות הדור הרביעי בישראל, מכשירי הלומיה יתמכו בו.

מבחינת מצלמה, המכשיר מצויד ב-Pure View, הכולל גודל גדול יותר של פיקסלים, מפתח צמצם גודל יחסית וטכנולוגיית ייצוב תמונה אופטי, לראשונה בטלפון סלולרי. ייצוב התמונה מאפשר גם חשיפת סטילס ארוכה ללא טשטוש, מה שאומר צילומי לילה באיכות שלא נראתה לפני כן, עם דמויות פרטים ובהירות. בדוגמאות שהראו לנו אנשי יורוקום, זה אכן נראה כך, אך נצטרך לבדוק זאת בעצמנו.

אין תמונה
מסך שאפשר לעבוד עליו עם עיפרון או עם יד עטויה בכפפה

בתחום הצילום, יש לנוקיה עוד כמה יכולות יוצאות דופן, כמו היכולת לסלק דמויות לא רצויות מהתמונה, או להחליף פנים בתמונה. להקלטת קול, נוקיה יישמה שלושה מיקרופונים דינמיים שאמורים לספק איכות קול טובה מהרגיל בהקלטת וידאו. שוב, טענה זו דורשת בדיקה.

בואו להיות חברים של נקסטר בפייסבוק

עוד מציעה נוקיה בטלפונים שלה אפליקציה של מציאות רבודה, המכונה City Lenses, וממוינת על פי נושאים מזון, קניות וכו'. היא תהיה זמינה בישראל, מבטיחים ביורוקום, עד ההשקה או מעט אחרי. עוד הבטיחו ביורוקום כי נוקיה תזרז את התאמת שירות המפות והניווט שלה לישראל.

מכשירי ה-920 וה-820 מצויידים גם ביכולת טעינה אלחוטית, יכולת ההולכת ונעשית אופנתית מאז שהוצגה לראשונה בטלפונים סלולריים על ידי חברת פאלם לפני שנים מספר. בתחום הטעינה האלחוטית, נוקיה מציגה מכשירים המגיעים משותפות כמו JBL ופאטבוי, שמכילים יכולות טעינה אלחוטית. כך למשל, ל-JBL יש רמקול אלחוטי שהפאה העליונה שלו היא משטח טעינה.

באופן בסיסי, ל-820 יכולות דומות ל-920 מבחינת חומרה, אך כמה תכונות שקיימות בטלפון הדגל, ה-920, לא יהיו בו. בדגם ה-820 יהיו פאנלים מתחלפים, ומצלמת שמונה מגהפיקסל, ללא Pure View.

טלפוני הלומיה החדשים יהיו זמינים בסביבות סוף דצמבר או ינואר הקרובים, אצל כל מפעילות הסלולר הגדולות. מחירים טרם נקבעו וימסרו בוודאי קרוב יותר לזמינותם בחנויות.

"השילוב של מיקרוסופט ונוקיה יחזיר את מכשירי הלומיה למפה", אמר גרינבוים. "החזרה תהיה חזרה מדודה, היא תיקח זמן, אבל אני מאמין שיש לנו את היכולות בטווח של שנתיים שלוש לעשות את זה", אמר מנכ"ל יורוקום. כעת נותר לראות האם הקהל הישראלי שוב יחבק את מותג נוקיה אל חיקו ואל כיסו.

>> נחשף: הסרטון שמציג את היכולות סמארטפון של נוקויה - מזויף