אין תמונה
המבריח הדביק עשרות מכשירי אייפון 4S לגופו עם סלוטייפ ונתפס כי התקשה להתכופף

בעיית הברחת המכשירים של אפל ובמיוחד האייפונים שלה נפוצה מאוד ברחבי העולם ובעיקר בסין. עם צמיחתה של התופעה המבריחים הפכו ליצירתיים יותר ומוצאים דרכים מקוריות כדי להגניב את המכשירים הנחשקים באופן בלתי חוקי. 

בסין מדווחים לאחרונה כי הדגם החדש של האייפון, אייפון 4S, הפך לאחת ממכות ההברחה הלא חוקית הגדולות ביותר ולא מעט מבריחים כאלה נתפסים באופן כמעט יומיומי.

אתר liveleak חושף השבוע תיעוד של אחת מההברחות האלה בדיוק. באירוע המדובר שהתרחש בסוף חודש פברואר צולם תושב סין כשהוא מגיע לשדה התעופה ומנסה לעבור את המכס עם עשרות מכשירי אייפון 4S מודבקים לגופו ומפוזרים באזור המותניים והקרסוליים. אותו מבריח נתפס אחרי שהשוטרים שבמכס הבחינו כי משהו לא תקין כשהאיש לא הצליח להתכופף כדי להרים את המזוודה שלו.

האירוניה שבסיפור היא שאותו סיני ניסה להבריח את ההמכשירים לתוך העיר שנג'ן, שם המכשירים מיוצרים מלכתחילה. מסתבר שהסיבה לכך היא פשוטה מאוד. כל מכשיר אייפון 4S נמכר בכ-125 דולר פחות בהונג קונג מאשר באותה שנג'ן, ולכן מכירתו בה אחרי שנקנה בהונג קונג משתלמת מאוד.

דרכים יצירתיות נוספות בהן אנשים ניסו להבריח אייפונים ונתפסו במהלך השנים האחרונות הן על ידי חולצות מיוחדת בהן תפורים כיסים פנימיים, נעליים עם סוליה כפולה ובה ניתן להסתיר אפילו עד ארבעה  מכשירים ועוד.

תיעוד נדיר: כך הסינים מייצרים את האייפון שלכם

>> אייפד 3 בדרך: צפו בסרטון שלועג לתכונות שהוא יקבל