אז עד כמה מהר אפשר להקליד במכשיר האייפון שלכם מבלי ליצור אינסוף שגיאות כתיב וטייפוס קטנים ומעצבנים? לפי הסרטון הנ"ל  מהירות האצבעות יכולה להגיע עד ל-50 מילים בדקה. כמעט מילה שלמה בכל שנייה (!). כמה תווים הקלידה שיאנית העולם בסמסים? 25 מילים (159 תווים, עם רווחים) בזמן שיא של 25.94 שניות. אגב, השיא הזה הוקלד באויב המושבע של האייפון, מכשיר מדגם סמסונג גלקסי S, המצויד בשיטת הקלדת טקסט חדשה בשם Swype. השיטה הזו מאפשרת הקלדת מילים מבלי שהאצבע של המשתמש עוזבת את המקלדת.

אז באייפון אין מקלדת כזאת, אבל יש לפחות ארבע דרכים שישפרו מאוד את כישורי ההקלדה שלכם: 

1. נקודה מהירה

הקלדה באייפון (צילום: Brendan Smialowski, GettyImages IL)
מהר מהר | צילום: Brendan Smialowski, GettyImages IL

פעמיים רווח בבקשה. ממסך הבית, הכנסו ל-"הגדרות" (הצלמית של גלגלי השיניים), ואז ל-"כללי" ושם בחרו ב-"מקלדת". הפעילו את האפשרות קיצור "." (איך יודעים שאפשרות מופעלת? הסיטו את הכפתור למצב I).

כעת כשתקלידו משפטים, לא תצטרכו כל פעם להחליף מקלדת כדי להקיש על נקודה. בסוף משפט פשוט הקישו פעמיים על רווח – הנקודה של סוף המשפט תתווסף אוטומטית.

2. אות גדולה בהתחלה

ואם אתם כבר במסך ההגדרות של המקלדת, הפעילו את האפשרויות "אותיות רישיות אוטומטית" ו "אפשר Caps Lock". קיצורי דרך אלה יחסכו לכם זמן כשתקלידו באנגלית: האייפון יהפוך אוטומטית את האותיות בתחילת משפטים לאותיות רישיות (גדולות), לפי כל כללי התחביר האנגלי.

3. החלקת מספרים

כשמקלידים טקסט משולב של אותיות ומספרים, כמו למשל כתובת רחוב, יש טריק סודי, שאיתו תוכלו להביס אפילו את השיאנית של הסמסים.

לחצו לחיצה ארוכה על מקש החלפת מצב העבודה (123), ואז החליקו את האצבע שלכם על פני המסך לספרה הרצויה מבלי להרים אותה מהמסך. הספרה תתווסף, והמקלדת תחזור אוטומטית למצב כתיבה של אותיות, בלי שתצטרכו לקטוע את רצף ההקלדה.

4. ועוד דבר אחד

טיפ אחרון שימושי ומיוחד לכתובות אינטרנט. אם אתם מקלידים כתובת של אתר בדפדפן, לחיצה ארוכה על מקש .com , תפתח לכם קיצור דרך לבחירה בשבע סיומות אתרים נפוצות מבלי שתצטרכו להקליד אותן ידנית: .com, .il, .co.il , .net ועוד.
באופן דומה, לחיצה ארוכה על חלק מהאותיות והסימנים תניב לכם עוד קיצורי דרך: המקשים &, %,?, - גרש עליון ונקודה יציגו לכם גם הם סימנים נוספים אם תלחצו עליהם ממושכות.

>> 20 קיצורי מקלדת שאולי לא הכרתם

>> וגם: התמונות הלוהטות שתראו רק בקיץ