אפל תשיק בהמשך השנה שלושה דגמי אייפונים חדשים, שיהוו יורשים לאייפונים הנוכחיים, אייפון XR, אייפון XS ואייפון XS פלוס. בדומה לשנה שעברה, האחד בגודל 6.1 אינץ' (עם מסך LCD) ושניים נוספים עם 5.8 אינץ' ו-6.5 אינץ' ומסכי OLED. בניגוד לחלק מהדיווחים הקודמים, יהיו להם חיבור טעינה מסוג "לייטנינג" כמו באייפונים הקודמים ולא חיבור usb-c. כך צופה האנליסט מינג-צ'י קו, המתמחה באפל וידוע בתחזיות ובדיווחים המדויקים שלו על החברה.

החידושים שכן עשויים להיות, לפחות בחלק מהדגמים, כוללים קישוריות רחבת פס אולטרה-מהירה שתאפשר לאייפון לזהות מיקום בתוך מבנים ולבצע ניווט בתוך מבנים; יכולת טעינה אלחוטית דו-צדדית שתאפשר לאייפון להטעין מכשירים אחרים (כך תוכלו להטעין עם האייפון את האוזניות האלחוטיות איירפודס בגרסתן העתידית), מערכת זיהוי פנים משודרגת ומדויקת יותר, סוללה גדולה יותר ושלוש מצלמות (ככל הנראה רק בדגם היקר יותר, ה"אייפון 11 פלוס").

 

מנכ"ל אפל טים קוק (צילום: יחסי ציבור, אפל)
מנכ"ל אפל טים קוק בתמונת קידום לכנס המפתחים הקרוב של החברה | צילום: יחסי ציבור, אפל

עוד לפני השקת האייפונים, אפל צפויה להשיק דגמים חדשים של אייפד פרו עם מעבדים משודרגים, אחד מהם בגודל 10.2 אינץ' (במקום גודל של 9.7 אינץ' בדגם הנוכחי), וכן דגם חדש של אייפד מיני מוזל וקומפקטי – זו תהיה הפעם הראשונה מאז 2015 שאפל משיקה דגם חדש של אייפד מיני.

פורסם ב-TheMarker

עוד ב-TheMarker

הפרלמנט הבריטי: אנשי פייסבוק הם גנגסטרים דיגיטליים
החיים שאחרי המשקפיים החכמים: האם מטא של מירון גריבץ מתחילה מחדש בישראל?

גם בגזרת מחשבי המק ישנם חידושים: לפי האנליסט קו - המתמחה באפל וידוע בתחזיות ובדיווחים המדויקים שלו אודות החברה - אפל תשיק מחשבי מקבוק פרו חדשים עם מסך גדול במיוחד, בגדלי 16 אינץ' ו-16.5 אינץ'. אפל גם עשויה להשיק צג מחשב ענקי בגודל 31.6 אינץ'. השעון החכם אפל ווטש יזכה אף הוא לעיצוב חדש קרמי, כשפיצ'ר האק"ג שהוצג בשנה שעברה באפל ווטש, יגיע למדינות נוספות השנה.

שני מוצרים נוספים שחובבי אפל רבים ממתינים להם כבר תקופה ארוכה יושקו ב-2019, להערכת קו: הראשון הוא אוזניות איירפודס 2, דגם חדש של האוזניות האלחוטיות הפופולאריות של החברה, שיציגו כצפוי תמיכה בטעינה אלחוטית. בנוסף, במחצית הראשונה של השנה יושק ה-AirPower, משטח טעינה אלחוטי חכם שמסוגל להטעין אלחוטית, בו זמנית, שלושה מוצרים של אפל: אייפון, אפל ווטש ונרתיק האוזניות Airpods. אפל הכריזה על המוצר בספטמבר 2017 ומאז, באופן כמעט חסר תקדים אצל אפל, הוא סבל מעיכובים ודחיות רבות - על פי הדיווחים בגלל קשיים טכניים.