בזמן שבעולם עדיין מנחשים האם אייפון 5 יושק בספטמבר או אוקטובר, הסינים כבר נמצאים בשיאה של תקופת מכירות מוצלחת של מכשירי "האייפון 5", האח המזויף של אייפון מבית אפל. 

חברת Taobao הקמעונאית המקוונת הגדולה ביותר בסין החלה למכור באתר שלה את "האייפון 5" ( 5 HiPhone), המחיר: 230-335 יואן שהם 35-52 דולר.

מלבד השם, היצרנים של המכשיר המזויף העתיקו באופן כמעט מושלם את העיצוב של מכשירים מדגם אייפון 4 עם מספר שינויים קטנים. הזייפנים אף הגדילו ראש ובנוסף לצבעי שחור ולבן הסטנדרטיים של מכשירי אייפון מבית אפל, הם הוסיפו גם צבע ורוד ואדום.

Hiphone 5 חיקוי של אייפון (מתוך: Taobao ) (צילום: צילום מסך)
נראה כמו אייפון אמיתי. "האייפון 5" (צילום מסך: Taobao) | צילום: צילום מסך

מי שירצה לקנות "האייפון 5" משודרג, שכולל תכונות שלכאורה צפויות להופיע באייפון 5 (מסך גדול יותר, קל ודק יותר ועוד) יוכל לרכוש אחד במספר חנויות אלקטרוניקה בסין. במקרה זה הוא יצטרך לשלם קצת יותר, כ-850 יואן או 132 דולר.

מלבד חנויות אפל מזויפות שצצו לאחרונה בסין, וכבר חטפו תביעה מחברת אפל האמיתית, תופעת המכירות של מכשירים אלקטרוניים שהם חיקויים למותגים פופולריים מאוד נפוצה בסין, בשנת 2008 למשל, טלפונים סלולריים כמעט זהים לאייפון 3G נמכרו במאות אלפים. אבל לא רק אפל זוכה לכבוד המפוקפק, וברחבי סין ניתן למצוא גם זיופים למכשירים של חברות אחרות.
אפל טרם הגיבה לעניין. 

אייפון 4 (צילום: האתר הרשמי)
אייפון 4 מקורי | צילום: האתר הרשמי

>> פייסבוק מחליפה את הודעות ה-SMS

>> וגם: האם נובמבר 5, 2011, זהו יומה האחרון של פייסבוק? יש סיכוי שכן