קצת יותר משלושה חודשים עברו מאז שסדרת אייפון 12 נחשפה, וכעת גוברות השמועות לגבי המכשירים הבאים. לפי הדיווח בסוכנות הידיעות בלומברג, מכשירי אייפון הבאים לא יכללו שינויים מהפכניים, אך הם כן צפויים להחזיר תכונה חשובה: סורק טביעות אצבע.

כיום ניתן למצוא חיישן טביעות אצבע דוווקא בדגם המוזל SE, וגם במכשירים נוספים של אפל כמו אייפד אייר וסדרת דגמי מקבוק, אחרי שאפל החליטה להסיר אותו ממכשירי הדגל עם השקת אייפון X בסוף שנת 2017. כעת הוא צפוי לעשות קאמבק, אלא שהפעם הוא ישולב מתחת למסך – ממש כמו במכשירי אנדרואיד רבים. יחד עם זאת, אפל לא צפויה להסיר את מנגנון זיהוי הפנים FaceID.

עוד עולה בדיווח שמהנדסי אפל מתייחסים למכשירים שיושקו בספטמבר בתור "סדרת S" של הדגמים הנוכחיים, וכי בחברה מתקיימים דיונים על הסרת שקע הטעינה ויצירת מכשיר נטול חיבורים.

ומה עם אייפון מתקפל?

לפי מספר מקורות, אפל בוחנת בימים אלה מסכים מפולימרים מיוחדים שיכולים להתקפל, במטרה ליישר קו עם סמסונג ולהשיק את האייפון המתקפל הראשון. בבלומברג מעריכים שהניסויים צפויים להימשך עוד כמה שנים, אך מציינים שאפל ייצרה כמה אבות טיפוס: אחד שכולל שני מסכים רחבים בדומה לגלקסי פולד, ואחד הכולל שני מסכים קטנים כמו הגלקסי פליפ. למעשה, החברה בוחנת גם מכשיר שגודלו אחרי הקיפול יהיה כמו אייפון 12 פרו מקס, ועובדת על צמצום המגרעת למינימום האפשרי.

הדיווחים לגבי המכשיר המתקפל של אפל לא מסתיימים כאן. לפי ג'ון פרוסר, בלוגר העוסק במכשירי אפל, קופרטינו לא צפויה להשתמש בטכנולוגיה הקיימת כיום, שפחות הצליחה במכשירים כמו הגלקסי פולד. לדבריו, היא מנסה לייצר מסך חזק ודק יותר בעזרת טכנולוגיית Ceramic Shield ("מגן קרמי") מחוזקת, שאותה שילבה באייפון הנוכחי.